Datlová pasta jako náhrada cukru

Spousta z nás se snaží omezit příjem klasického sypaného cukru, jehož běloba nám často připomíná, že prochází velmi náročnou chemickou úpravou. Nabízí se nám možnost sáhnout po třtinovém cukru, pokud však chcete klasický cukr ze svého jídelníčku úplně vyřadit, vhodnou náhradou je datlová pasta. Datlová pasta je přírodní sladidlo, kterým se dá z velké části nahradit klasické užívání cukru. Hodí se do těsta na sušenky, do buchet a může být využita také do domácích müsli tyčinek nebo oříškových másel. Má sladkou chuť a pojivou konzistenci, tudíž se dobře hodí pro tvorbu dortů. Datlová pasta je také důležitou součástí RAW stravy. Navíc pasta je složena ze 100% datlí, takže nedisponuje žádnými vedlejšími složkami, které by účinek datlí potlačovaly nebo znehodnocovaly.

 

Datle jako léčitel

Datle samotné mají pozitivní dopad na lidský organismus. Jsou velkým zdrojem energie, proto jsou často konzumovány profesionálními sportovci, ale datlovou tyčinku byste našli také v batohu každého správného horala. Jaké další účinky datle mají?

Hned po nejdůležitějším účinku, a to dodávání energie, kterou datle poskytují díky vysokému procentu sacharidů, je jejich druhým největším vlivem přispívání k udržování koncentrace. Jsou schopny udržet vás bdělé a soustředěné, což se hodí do dlouhých pracovních dnů nebo zkouškového. Datle navíc pomáhají se stimulací spánku. Jsou bohaté na draslík a vápník, obsahují mimo jiné vitamín A a B. Mezi další látky patří měď, železo, chlór a niacin. Také je známo, že datle jsou jeden z mála druhů ovoce, který dokáže opravdu na delší dobu zasytit a to už při malém množství.

 

Co vše tedy datle umí?

– Jejich konzumace prospívá kůži a vlasům, protože obsahují vitamin K

– Snižují krevní tlak

– Zajistí rychlý přísun energie

– Pomáhají při žaludečních potížích

– Pomáhají stimulovat spánek

– Jsou dobré k udržení koncentrace, proto jsou vhodné pro studenty a pracující lidi

Zajímavosti o datlích

– Používají se jako uspávací prostředek

– Datlovníky dorůstají až do třiceti metrů

– Jsou hlavní složkou potravy na Blízkém východě a Severní Africe

– Sušené datle poskytují lepší koncentraci vitamínů a některých minerálních látek

A právě z tohoto ovoce je vytvořena datlová pasta, která může nahradit sypaný bílý či třtinový cukr a zároveň nabídnout všechny zmíněné pozitivní účinky na lidské tělo. Datlovou pastu si můžete zakoupit s různou gramáží pod tímto odkazem. Pokud vás nelákají datle v podobě pasty, můžete si zakoupit sušené datle pod tímto odkazem nebo datle v hořké čokoládě se skořicí zde. Tak na co ještě čekáte?