Dávejte si pozor při nákupu autosedačky

Bezpečné cestování je základní prioritou bezproblémové jízdy po silnici. Nezáleží na tom, jestli jedete jen za humny nebo na daleký výlet. Každý metr ujetý na silnici představuje riziko nejen pro vás, ale i pro vaše děti. Proto byste neměli zapomenout na nákup kvalitní autosedačky od kvalitního prodejce, jakým bezesporu Babypark je.

 

 

 

Kámen úrazu mnohdy spočívá v tom, že mnoho rodičů vybírá autosedačky jen podle ceny. Je nutné si však uvědomit, že vyšší cena nemusí vždy úzce souviset se zajišťující kvalitou. V následujících řádcích vám poradíme, jak se zachovat a podle čeho autosedačku vybrat. Ještě než vyrazíte do virtuálních vod, zjistěte si, kolik vaše dítě předně váží. Váha je rozhodující parametr ve výsledném nákupu.

Autosedačky dle váhy dítěte

Legislativa zákonem ustanovuje povinnost vlastnit autosedačku do 150cm výšky dítěte a váhy 36 kg. Rovněž se vyvarujte chyby a nezakupujte autosedačky větší kategorie, než je aktuální stav požadovaného modelu pro vaše dítě. Nejde zde o kalhoty, do kterých doroste, ale o bezpečnost při autonehodě. Jen optimální autosedačka dokáže minimalizovat případná rizika při dopravní kolizi. Autosedačky ve své podstatě dělíme do několika skupin podle váhových parametrů.

  1. První kategorie autosedaček je pro děti ve váhovém rozpětí od 0 do 13 kg, tedy pro novorozeňata. Jde o tzv. vajíčka.
  2. Druhá kategorie autosedaček je pro děti ve váhovém rozpětí od 9 do 18kg. Přeprava probíhá po směru jízdy.
  3. Třetí kategorie autosedaček je největší. Je vhodná pro děti ve váhovém rozpětí od 15 do 36kg. Zde bude přepravovaná osoba uchycena běžným pásem.

 

Autosedačky pouze od prověřeného výrobce

Vyvarujte se nákupu levných a současně použitých autosedaček v bazaru. Je pravdou, že ušetříte více jak třetinu ceny, ale jde o velmi nebezpečný tah na úkor bezpečnosti. Nikdo vám nezaručí, že nejde o autosedačku po nehodě, která již neplní svou funkci na 100%. Pokud chcete mít jistotu kvalitního nákupu, zakupujte autosedačky Babypark.cz.