Dekorativní betonové podlahy

PVC, dlažba, plovoucí podlahy nebo lino jsou klasickými materiály, které se běžně používají při pokládce podlahy. Nově k nám ale přichází novinka, která se díky svému jedinečnému vzhledu a vlastnostem stává čím dál více oblíbenou i u nás. Už jste slyšeli o dekorativním betonu?

Co je to beton?

Beton je běžný kompozitní stavební materiál. Skládá se z pojiva, kterým je cement, a plniva, což je kamenivo. Po přidání vody, která způsobí chemickou reakci, pojivo zatuhne tak, že se z betonu stává velmi pevný materiál. Ten se využívá především pro průmyslové podlahy a stavby.

Nová technologie povrchové úpravy betonu

Díky technologii, která má své místo vzniku v USA, se dá beton využít i pro dekorační podlahy. Ty nepůsobí tolik chladně a tvrdě jako klasické průmyslové podlahy jak je známe z běžné praxe. Využitím hluboké struktury, různých barev kameniva, mnoha hrubostí a lesků a broušení povrchů lze docílit dekorativního, a tedy pro beton nezvyklého, efektu podlahy. Vytvořit tak jde vzhled přírodní textury, realistických barev i patiny.

Tato podlaha má mnoho výhod. Mezi ně se řadí nadčasový design, dlouhá životnost, snadná a minimální údržba, stálá barevnost, odolnost, nízké pořizovací náklady, pevnost a stabilita.

Kde dekorační betonové podlahy využít

Dekorační betonové podlahy můžete díky jejich odolnosti využít jako dlažbu na terase, v garáži, na chodník i příjezdovou cestu k domu. Využití je však velmi různorodé. Aplikace dekorativního betonu se dá použít na klasický beton, teraco, stěrku, mazaninu, probarvený beton, vsyp nebo jiné povrchy na bázi cementu. Vybrat si můžete také z více druhů finálních povrchů jako je matný, litý, hrubý, leštěný i vysoce leštěný, který je více kluzký.

Betonové podlahy s dekoračním vzhledem můžete využít jak pro realizací nových, tak pro zkvalitnění a revitalizaci vašich stávajících podlah.

Zaujal vás dekorační beton a jeho výhody a přáli byste si jej využít i pro váš domov? Využijte zkušeností stavební firmy BYTEXPERT s.r.o., která se rekonstrukcí podlah, rekonstrukcí bytů i domů zabývá již mnoho let. Vsaďte na kvalitu a profesionální přístup stavební firmy BYTEXPERT s.r.o.!