DESIGNBLOK ROZSVÍTÍ PŘEPÍNAČ 3 v 1 A RETRO VE SKLE BUDE U TOHO!

Inovativní novinku ze světa domovních vypínačů a skleněný rámeček v řadě RETRO představí na letošním jubilejním 20. ročníku Designbloku v Praze společnost OBZOR Zlín. Přepínač tří světel jako unikátní řešení spínání více světel z jednoho místa, či designově nadčasový rámeček ze skla u RETRO vypínačů… obojí je ukázkou chuti zlínského výrobce hledat v rámci elektrických vypínačů originální nové použití již zavedených materiálů a technických řešení. Jste srdečně zváni od 25. do 29. října 2018 na expozici firmy OBZOR, kterou najdete v Superstudiu na ploše s označením P44.

Český i zahraniční design bude letos na pražském Designbloku ve znamení oslavy symbolizující nejen 100 let od založení republiky, ale také 20 let od prvního ročníku tohoto festivalu. Mezi oslavujícími účastníky nebude chybět ani český výrobce domovní elektroinstalace, OBZOR Zlín. Ten na Designbloku odprezentuje autorskou kolekci pod názvem RETRO a v jejím rámci hned dvě novinky – technické řešení a rámeček ze skla. A právě RETRO vypínače se svým skleněným rámečkem sehrály důležitou roli při návrhu expozice zlínského OBZORu. „Když jsem poprvé uviděla skleněné RETRO vypínače, zamilovala jsem se do čistoty jejich tvaru a jednoduchého designu. Při vyhlášeném letošním tématu Designbloku „Oslava“ mě napadlo spojení lehkosti skla, jako bubliny unikající ze šampaňského. Jednoduše na Designbloku budeme slavit – a věřím, že se k nám přidáte,“ popisuje s úsměvem Kristýna Jandíková, interiérová designérka atelieru xtinadesign a autorka návrhu expozičního stánku OBZORU.

 

A jaké novinky v řadě RETRO slaví na Designbloku svoji premiéru?

přepínač tří světel RETRO s rámečkem z bílé keramiky a designovou kličkou

První z nich je zcela unikátní praktické řešení – přepínač tří světel, kterým společnost OBZOR boří zaryté představy, že na každé světlo musí být jeden vypínač. „Inspirací a podnětem pro výrobu tohoto přepínače se nám stal zvídavý dotaz, jestli by bylo možné ovládat více jak dvě světla pomocí jednoho vypínače. Rozhodli jsme se této výzvě čelit a začali v tomto směru aktivně vyvíjet potřebné kroky. Výsledkem se stal právě tento přepínač na tři světla v řadě RETRO s cvakacím vačkovým mechanismem uvnitř. Funkce přepínače spočívá v jednoduchém otáčení středového ovladače, kterým se postupně rozsvěcují či zhasínají světla v daném prostoru. Díky tomuto systému 3v1 se šetří nejen čas, jinak strávený zapínáním či vypínáním každého osvětlení zvlášť, ale také místo na stěně, kde by jinak bylo zapotřebí více vypínačů. V rámci našeho stánku na Designbloku si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet funkci tohoto přepínače a my sami budeme rádi za jejich zpětné ohlasy,“ uvádí o produktové novince Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, a pokračuje: „Cvakání, typické pro vypínače RETRO při otáčení ovládací kličky, zůstává zachováno i u tohoto řešení.

 

vypínač RETRO s rámečkem z bílého skla s kontrastní kličkou

I druhá novinka v rámci hravé a slavící expozice společnosti OBZOR Zlín se týká kolekce vypínačů RETRO. Nyní se ale zaměříme na materiály rámečků a to zejména ty progresivní, jakými jsou sklo a beton. „Skleněné provedení rámečku vypínačů a zásuvek v řadě RETRO je skutečně horká novinka připravovaná právě pro Designblok. Nadčasová krása skla a elegantně luxusní vzhled na kulatém tvaru vypínačů úžasně vyniká. Barevnost skleněného rámečku v neutrálních odstínech bílé a černé zajišťuje na spodní straně kvalitní barevný lak, který je rezistentní proti oděru a garantuje vždy stejný odstín. Sklo v této podobě působí velice čistým a jemným dojmem,“ komentuje skleněnou variantu vypínačů RETRO Ing. Obadalová a uzavírá informací o betonu, jako další materiálové alternativě pro tuto řadu: „Betonové rámečky se vyrábí ručně ze speciální směsi, která vyniká přítomností PVA vláken zaručující celkovou pevnost. Beton s přirozenými póry zaručuje také voděodolnost i UV stabilitu a díky povrchové impregnaci jeho povrch odolává možnému poškrábání. Těší nás, že jsme na českém trhu jediní výrobci, kteří tuto originální možnost na domovní elektroinstalaci mohou svým zákazníkům dopřát.“

betonový rámeček vypínače RETRO

Oslava dvou výročí na letošním Designbloku je od OBZORU doprovázena jak se sluší a patří – originálními dárky v řešení i netradičním pojetí materiálů u designových výrobků českého výrobce … přijďte na Designblok a zkuste cvakat RETRO!