Designové poklady z teaku a dřeva suar

Exotika do našich interiérů proniká jen pomalu. Obvykle má podobu drobných dekorací nebo obrazů s nevšedními motivy. Masivní dřevěný nábytek ale dokáže zaujmout na první pohled a to tím spíše, je-li vyroben z oblíbeného teaku nebo aktuálně módního dřeva suar.

Nábytek z teaku je oblíbený už od 19. století, kdy se byl s oblibou používán při zařizování měšťanských a kupeckých sídel. Dřevěné fošny i hotové výrobky se dovážely přímo z Indie, která i dnes patří k nejvýznamnějším zpracovatelům. Teakové dřevo je pevné, odolné a s věkem získává oceňovanou stříbrošedou patinu. Dřevo suar pochází také z východních končin, jde o jiný název pro asijský dub s velmi kvalitní vnitřní i povrchovou strukturou.

Skrinka_v_bile_barve_[57]_1200

Stylový dřevěný nábytek s exotickým nádechem

Skříně, skříňky a komody nabízejí velký prostor, na kterém může vyniknout jedinečná kresba přírodního dřeva. Nábytek z teaku a dřeva suar umí dokonale odrazit povahu svěřeného materiálu. Jde o vysoce designový nábytek s jemnou povrchovou strukturou, která je příjemná na pohled i na dotek.

Výběr možnosti je opravdu široký. Na stránkách Silugo.cz můžete zakoupit dekorativní poličky odkazující svým tvarem na trupy malých rybářských lodí nebo vsadit na mnohem tradičnější provedení s důrazem na elegantní geometrické tvary. Masivní dřevěný nábytek může i přes své exotické jádro dobře zapadnout do stylu retro. Vybírat můžete z klasických modelů, které měly v domácnosti naše babičky i z kousků, které se spíše blíží období koloniální Indie s lakovanými komodami a prosklenými policovými skříňkami.

Stylový dřevěný nábytek snadno začleníte do jakéhokoliv interiéru. Nábytek z masivu je odolný proti mechanickému poškození i vnějším vlivům. Nevadí mu ani vyšší vzdušná vlhkost nebo kolísání teplot, takže nádherné dřevěné skříně využijete i v předsíni nebo na studené chodbě, které navíc dodá jedineční styl a naladí návštěvníky na pozitivní vlnu ještě předtím, než vstoupí dovnitř.