Dětská oslava, jak se patří

Ať už se jedná o narozeniny, první den ve škole nebo úspěch ratolesti, neměla by chybět oslava. Dětské oslavy nejsou žádnou složitou událostí, jen se to chce vrátit zpět do dětských let. Důležité je myslet právě na děti, podřídit vše jejich světu a dokonalá dětská oslava na světě. Co by na žádné oslavě nemělo chybět, na co si dát pozor a pár vyzkoušených triků vám prozradí následující článek.

Před tím než se s čímkoliv začne, je dobré si položit pár základních otázek, které následující přípravy ulehčí. Pro jak staré dítě je oslava pořádána, jaké je jeho pohlaví, kolik hostů bude pozváno a kde a kdy se oslava uskuteční.

Pokud je ve vše jasné, nic nebrání začít se zařizováním. Užitečný je v těchto případech seznam, sepsat si co vše je nutné zařídit, objednat nebo vyrobit ušetří čas a celou přípravu zpřehlední. Seznam se stává nepodstatným, pokud si objedná dětská oslava na klíč, tím padá veškerá starost rodičů.

Oficiální pozvání

Klasická pozvánka dokáže udělat spoustu radosti a předejít možným organizačním potížím. Co se týče stylu, a vzhledu meze se nekladou, ať už jsou pozvánky celé třpytkaté, barevné, velké či malé záleží jen na oslavenci. Pozvánka nemusí být dokonalá, proto je dobré, když si je oslavenec vyrobí sám. Bude z nich mít o to větší radost. Na pozvánce by se měly objevit základní informace.

  • Důvod oslavy
  • Den, datum a čas
  • Přesná adresa místa konání
  • Téma oslavy, pokud nějaké bude
  • Kontakt na pořádající rodiče, pro potvrzení či dotazy

Dětský svět

Každé dítě, ať už je v jakémkoliv věku má pro něco slabost. U malých dětiček jsou to různé pohádky a jejich hrdinové, u větších dětí pak hrdinové z filmů, her nebo u sportovců jejich milovaný sport. Výzdoba by s tím vším měla korespondovat. Samozřejmě barevnými dekoracemi, jako jsou balónky, stuhy, lampióny nebo girlandy, se nic nezkazí. Ale byla by škoda, pokud dítě miluje pohádku Hledá se Nemo, oslavu neladit do takového tématu. Existují přímo obchody s party věcmi, kde nebude problém vytvořit dokonalou výzdobu.

Hlavně nesmí být nuda

Důležitou fází dětské oslavy je program. Děti jsou sice bytostí zvídavé a pro vše se nadchnou, ale také je vše po chvíli přestává bavit. Program by měl být tvořen hlavně formou oblíbených dětských her, neměly by trvat déle než 7minut. Každé dítě by za svou účast ve hře mělo získat malou odměnu. Děti milují překvapení, proto návštěva oblíbené pohádkové postavy, jim rozzáří očička. Další typy na zpestření může být klaun, kouzelník, člověk, který maluje na obličej nebo zajištění skákacího hradu nebo velké trampolíny.

Plné bříško

Občerstvení sice není základním kamenem dětské oslavy, ale není dobré ho podcenit. Co se týče servírování, vyplatí se vše papírové, nádobí, kelímky i ubrusy. Jídlo by mělo být podáváno, co nejvíc zajímavě. Vytvořením ovocných ježků, pověšením sušenek na strom a dalším netradiční servírování upoutá pozornost dítěte. Stejně tak u nápojů džbánky plné ovoce, ovocné barevné koktejly zaručí, že pití za chvíli zmizí.

Obecně platí se vyhýbat kofeinovým nápojům, smaženým pokrmům a příliš sladkým věcem. Není dobré, když hosté odcházejí s bolavým bříškem. Oblíbenou formou podávání jídla jsou jednohubky. Dítě je bez problémů může sníst, nemusí s tím sedět u stolu, a jelikož při jejich tvoření může vznikat obrovská škála barev a tvarů, jsou velmi populární.

Zlatý hřeb oslavy

Co by nemělo chybět na žádné oslavě, přece dort. Právě dort, je věc, která dodá oslavenci na pocitu výjimečnosti. Je totiž jenom jeho, pro něj tam plápolají svíčky a jedině on je může sfouknout. Současným trendem jsou dokonalé dorty obalené v marcipánu v nejrůznějších tvarech. Mezi oblíbené dětské dorty pro kluky patří dorty se sportovní tématikou nebo oblíbeným akčním hrdinou. U holčiček pak vede dort barbie, princezna nebo se zvířátky.