Dětské střílečky jsou fenoménem

Hry na kovboje, zloděje, lupiče, indiány, pistolníky i policisty se neobejdou bez střelných zbraní. Ať chceme, či nechceme, zbraně a střelivo, coby dětské atrapy, jsou vyhledávaným herním zbožím. Nikdy tomu nebylo jinak a a patrně ani nebude.

V žádné rodině asi neexistuje chlapec, který by netoužil po dětské pistolce. A rodiče mu obvykle v jeho touze vyhoví. Samozřejmě existují varovné hlasy, že dítě je tak nevědomky vedeno k násilí a agresivitě, ale pakliže se podaří hru udržet v rozumných mezích, můžete zůstat naprosto klidní.

 

Soupeření chlapců je přirozené

U chlapců v dětském věku je hra na boj, soupeření a vojáky přirozená. Díky vrozeným dispozicím se staví do pozice ochránce, který chrání své území a především maminku. Potlačovat v něm pomocí zákazů vrozené dispozice, je nesmysl. Žádná studie nikdy neprokázala, že by hra se zbraněmi v dětství ovlivnila, jestli se z dětí vyrostou kriminálníci.

Je pouze na rodiči, jak se k problematice dětského boje postaví. Odborníci doporučují zvolit takové hračky, které budou bezpečné a předcházet tím užití provizorních  maket z klacků nebo kovů, které hrozí úrazem nebo vypíchnutím oka. Najít kompromis mezi pistolkami na kuličky, luky, meči a dalšími atrapami, znamená vsadit na bezpečí.

 

V hlavní roli bezpečí

Hra na pistolníky bude naprosto v pohodě s poloautomatickou pistolí Blaze Storm, která vystřeluje pěnové náboje, u nichž je vyloučeno riziko zranění. Pistole střílí až do vzdálenosti 10 metrů. Disponuje zásobníkem na 8 střel. Hračka je vhodná pro děti od 6 let, kteří zvládnou strategii hry a mají dobré koordinační schopnosti.

V stejné edici lze pořídit i vyšší level pistole Blaze Storm, která disponuje zásobníkem pro dvanáct nábojů. Každá hra by měla probíhat podle pravidel fair play. O hře na střílenou to platí dvojnásob. Je nutné dítě instruovat o tom, že se nikdy nestřílí na obličej, neútočí se zezadu a preferuje se obrana, než-li přímý útok.

Dětská hra na střílečku se může stát dobrou průpravou do života a co víte, třeba se váš syn jednou stane profesionálním vojákem, ochráncem našeho státu i celkového míru ve světě. Byla by škoda ho v této zálibě nepodpořit.