Dezinfekce a čištění koberce v prostředí, kde si hrají malé děti

Dobrý den,

pracuji jako učitelka v mateřské škole a ráda bych napsala o čištění koberců, které probíhalo u nás ve školce v Praze. Mnozí z vás jistě vědí, jaký nepořádek dovedou malé děti udělat, když se rozdivočí. Na celou skupinu o dvaceti dětech jsem tu pouze já a jedna moje kolegyně. Malé ratolesti hlídáme, jak můžeme, ale občas se stane, že při výtvarné výchově si vyberou místo papíru například koberec. Zřejmě jim přijde příliš světlý a chtějí si ho vylepšit. Použijí k tomu nejrůznější výtvarné techniky (fixy, voskovky, vodovky, tempery…). Nemluvě o jídle, při svačině či obědu se může stát, že jídlo spadne na zem nebo rovnou na zmiňovaný koberec.

My i paní uklízečky jsme se pokoušely koberec důkladně vyčistit, ale výsledek neodpovídal očekávání. Paní ředitelka se proto rozhodla objednat nějakou úklidovou firmu, která se specializuje na čištění koberců. Vyhledala firmu, která garantovala kvalitní čištění extrakční metodou. Bohužel však jejich metoda k vyčištění takto znečištěných koberců od barev a jídla nestačila. Koberce po jejich čištění byly flekaté a na některých místech barvy a voskovky nevyčistili vůbec.

Na radu kolegyně, která si nedávno nechávala čistit koberce doma, jsme se zkontaktovali s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nám přesně podle představ celého personálu ve školce konečně vyhověla. K čištění koberců navíc používá ekologickou chemii, která je vhodná i do zdravotnictví a potravinářství. Pro čištění koberců, na kterých si hrají děti, je tato chemie velice vhodná. Jejich strojová metoda čištění kotoučovým strojem vyčistila koberce tak, že my i děti jsme si mysleli, že jsou zcela nové. Vidět to, jak si dnes děti hrají na čistých a voňavých kobercích, je mnohem lepší pocit. Pochválili nás i rodiče dětí. Říkají, že jsou opravdu spokojeni, když vědí, že své děti nechávají ve službách mateřské školy, která velice dbá na hygienu. V budoucnu opět rádi využijeme službu čištění koberců, kterou nabízí právě firma A SERVIS.

  

Čištění koberců přenechejte raději profesionálům

Od léta jsem si říkala, že bych měla vyčistit koberec u nás v domě. Před pár týdny jsem tedy nakoupila všemožné čističe, kartáč a vrhla jsem se na to. Asi jsem měla zůstat u účetnictví a do čištění koberce se vůbec nepouštět. Nejen, že jsem ho kartáčem na pár místech potrhala, ale také se mi na něm vytvořily fleky, které pak už vůbec nešly odstranit.

Zavolala jsem si tedy na pomoc firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se zabývá kvalitním čištěním koberců v Praze. S tátou jsme vystěhovali nábytek, aby měli pracovníci firmy vše připraveno. Dobré bylo také to, že čištění koberce proběhlo v době, kdy u nás doma nikdo není. Stačilo jim jen ráno předat klíče, které jsem si odpoledne po vyčištění vyzvedla, zaplatila a vše bylo hotové.

02 Koberec_domov

Musím říct, že tak svěží a voňavý vzduch jsem u nás doma dlouho nezažila. Kdo má koberce, tak ví, že je téměř neustále v prašném prostředí. Po roztoku, který pracovníci A SERVISU použili, byl náš dům voňavý a koberec bez jediného fleku. Bohužel za ty potrhané části koberce v jednom rohu si mohu sama, ale jejich kartáčem žádné vlákno nepoškodili. Po této firmě zůstal perfektně čistý koberec. Kdo má problém se znečištěným kobercem, měl by rozhodně vyzkoušet tuto firmu.