Dipy – neodmyslitelná součást grilování

Sezóna grilování s přicházejícím teplem pomalu začíná a s ní i dlouhé večery ve společnosti přátel a lahodných kousků grilovaného masa, ryb, sýru či zeleniny. Sice již není pravidlo, že grilování je pouze letní zábavou, s nástupem elektrických grilů si ho totiž můžete užít celoročně, pořád se ale nic nevyrovná jídlu na čerstvém vzduchu. K úspěšné grilovačce je potřeba zejména dobře marinované maso, uzeniny či křehká zelenina, ale také příloha a omáčky. Nekupujte zbytečně dipy, které jsou plné chemikálií, udělejte si svoje vlastní doma!

 

Nivový dip

* 2 balení nivy

* 250 ml smetana

* 2 stroužky česneku

* Sůl, pepř

Postup: V hrnci ohřejte smetanu a vsypte do ní nahrubo nastrouhanou nivu. Promíchejte, protlačte do omáčky stroužky česneku a dochuťte solí a pepřem. Hotový dip nechte chvíli odstát a poté rozmixujte ponorným mixérem so hladka. Nivový dip se skvěle hodí k jemnějšímu masu nebo k přílohám jako jsou hranolky, krokety či americké brambory. Také je skvělý k slaným chipsům.

 

Hořčičný dip

* Majonéza

* Hořčice

* Hořčičné semínko

* Jogurt

Postup: Všechny ingredience smíchejte(množství záleží na vašich chuťových preferencích) a pořádně vyšlehejte vidličkou nebo ponorným mixérem. Výsledkem je hladká omáčka, která se výborně hodí k jakémukoliv masu či jako zálivka do salátů.

 

Pepřový dip

* 1 jogurt

* Majonéza

* 2 lžíce bílého vína

* Barevný pepř

* Citronová šťáva

Postup: Jogurt smíchejte s majonézou, přidejte víno a citronovou šťávou a pořádně našlehejte vidličkou nebo ponorným mixérem. Nakonec přidejte sůl a pepř. Pepřový dip je příjemně pikantní a hodí se jako přeliv na steaky i jako omáčka k příloze.

Pořádný pomocník

U přípravy dipů i mnoha jiných pokrmů, se neobejdete bez dobrého a výkonného mixéru. Právě takový je i multifunkční mixér 3 v 1 Orava RM – 212. Jednoduše rozsekáte, vyšleháte či rozmixujete cokoliv si budete přát. Mixér je vybaven univerzálním sekacím nožem, který si hravě poradí masem, ořechy a dokonce i s drcením ledů do koktejlů. K ponornému mixéru dostanete i mixovací nádobu s kapacitou 0,7l, dále nádobu na šlehání s obsahem 0,5 l. Mixér je snadný na obsluhu a také se jednodušše čistí. Všechny demontovatelné díly lze omývat v myčce nádobí. Výhodou pro malé kuchyně je také fakt, že mixér obsahuje konzoli pro zavěšení na stěnu. Pokud vás mixér zaujal, najdete ho na stránkách http://www.orava.info/oravacz/.