Do Rwandy na safari: Země dnes patří k nejbezpečnějším místům v Africe!

Chcete zažít dobrodružství, na které nikdy nezapomenete? Pokud milujete panenskou přírodu a nevadí vám vedro, přijměte pozvání do Rwandské republiky. Ano, máme na mysli Rwandu, kde před 23 lety proběhla krvavá občanská válka mezi dvěma znesvářenými etnickými skupinami. Jenomže to je minulost, nyní je v zemi velmi bezpečno a patří k vyhledávaným turistickým atrakcím.

 

Bezpečno ano, ale pojištění je základ

Rwanda dnes patří k nejbezpečnějším koutům Afriky, ale přesto byste si měli před cestou sjednat vhodné cestovní pojištění. Ne snad kvůli tomu, že by vám během pobytu hrozilo vážné nebezpečí – jde o standardní opatření, které není radno podcenit.

Mohlo by se vám hodit také připojištění odpovědnosti pro případ, že byste způsobili škodu někomu dalšímu. Atraktivní podmínky a nízké ceny nabízí například pojišťovna ERGO.

Místní jsou za mír vděční

Proč byste se měli vydat někam, kde se ještě relativně nedávno nenávistně vraždilo mačetami? Smutná historie se na obyvatelích Rwandy podepsala a většina z nich musí žít s děsivými vzpomínkami. Dnes však vědí, že byli hloupí. Země zažívá skvělé časy, rozvíjí se a turisty vítá s otevřenou náručí. Ostatně v bývalé Jugoslávii byla také v 90. letech válka a dnes Chorvatsko nikdo nepovažuje za nebezpečné.

 

Do Rwandy vás s igelitkou nepustí

Rwanda je známá pro úžasné přírodní scenérie a čistotu, kterou ji mohou sousední země závidět. Jedním z důvodů je zákon zakazující igelitové tašky. Při kontrole vám je zabaví a nezbude vám, než použít plátěnou.

Hlavním turistickým lákadlem je jedno z nejkrásnějších safari na světě. Nejedná se však o klasické safari, ale o autentický zážitek pro fajnšmekry. V hustém tropickém pralese na pomezí Rwandy a Konga odpočívá tlupa goril, od kterých vás budou dělit pouhé centimetry.

Na dovolenou ve Rwandě budete vzpomínat do konce života. Ale pospěšte si, protože za pár let může vypadat úplně jinak. Nepokoje zemi nehrozí, ale možná se na ní podepíše turistický ruch.