Dobrá káva umí pohladit duši

Mnoho z nás začíná svůj den s kávou a často i končí. Ráno nás probouzí a pomáhá se opravdu probudit a v podvečer uklidňuje a odměňuje za zvládnutý den. Abychom si kávu mohli opravdu vychutnat, je základem kvalitní zrno.

Kvalitní a nekvalitní kávu od sebe většinou snadno rozeznáme. Ta kvalitní by nás měla pohladit svou vůní po duši a na chvíli donutit se zastavit a jen si vychutnávat kouzlo okamžiku, chuť je pak vyvážená a opravdu kávová. Naopak nekvalitní káva je rozpoznatelná již podle vůně, kterou buď nemá nebo jen hodně slabou. Nejvíce ze své vůně a chuti nám dají čerstvě umletá kávová zrna, čehož dosáhneme semletím těsně před přípravou. Tento krok za nás může zvládnout kávovar a pokud jej nemáme, není důvod věšet hlavu a vzdávat se čerstvé kávy, stačí si pořídit šikovné mlýnky na kávu a jednoduše si ji pomlít ručně. Mlýnky navíc nejsou jen funkčním nástrojem k mletí kávy, ale i designovým prvkem, který ozvláštní kuchyni.

Krásný a dokonalý mlýnek na kávu je ale jen jedním krokem k dokonalému a voňavému nápoji. Základem jsou kvalitní kávová zrna, dobře upražená a především uchovávaná. Ideální nejen do mlýnků je voňavá káva Arabica, která nabízí milovníkům kávy výraznou chuť a mnoho možností kombinací. Když si navíc z mletí kávy a její přípravy uděláte svůj malý rituál, bude požitek ještě větší. Nezáleží na tom, zda máte náladu popíjet s přáteli za halasného rozhovoru nebo naopak dáte přednost soukromí a třeba četbě knihy v tichém koutku, káva dokáže v každé situaci povzbudit a zlepšit náladu a navíc povzbuzuje mozek a zlepšuje soustředění.

A pokud hledáte pro někoho blízkého vhodný dárek a víte, že patří k milovníkům kávy, určitě ho potěšíte balením kvalitní kávy a osobním věnováním. Káva je totiž vždy vhodným dárkem a sázkou na jistotu, že udělá radost a potěší.