Nový nábytek změní interiér k nepoznání

Stěhování, chuť na změnu nebo nutnost koupit nábytek patří k těm příjemnějším záležitostem. Pokud máme prázdnou místnost a můžeme si vše naplánovat a nakreslit předem, je to určitě výhoda. Trochu náročnější příprava nás čeká v případě, že v místnosti již nábytek je, ale ani to není nezvladatelný úkol.

Ke změně nábytku nás vede mnoho důvodů, třeba jen touha po změně nebo to, že ten starý už dosluhuje a nestačí našim potřebám. V ložnici bychom měli kromě postele na spaní myslet i na dostatek odkládacího prostoru, ale ne na úkor vzdušnosti a pohodlí v místnosti. Velké těžké skříně až ke stropu už dávno vyšly z módy, když chcete zakoupit nábytek do ložnice, vybírejte komody a skříně z moderních a lehkých materiálů. Ideální je sladit postel a ostatní nábytek a získat tak ucelený vzhled celé místnosti, ve které se tak budeme cítit příjemně a budeme zde rádi odpočívat v pohodlí.

To samé platí i pro obývací pokoj. Obývací stěny jsou prostorné, ale ničím nepřipomínají ony jednolité stěny sektorového nábytku. Naopak do popředí zájmu se dostaly otevřené poličky, nízké skříně a skříňky a především možnost je jakkoli kombinovat mezi sebou. I dnes zůstává dominantou obývací stěna s místem pro televizi a další elektroniku, celá sestava však působí lehce a designově čistě a nijak opticky místnost nezmenšuje. Elegantní obývací stěny navíc mohou být dost variabilní a seskládat je spolu s dalšími doplňky a kusy nábytku může být odpovědí na všechny vaše požadavky a potřeby.

Ať už vybíráte nový nábytek proto, že ten starý už nestačí vašemu životnímu tempu, zařizujete nové bydlení nebo plánujete rekonstrukci toho stávajícího, nezapomeňte, že hlavní je, abyste se v místnosti vždy cítili dobře především vy. Nábytek proto vybírejte s ohledem na své potřeby a své pocity a bez ohledu na to, zda na obrázku v časopise vypadal skvěle. Každodenní užívání a designová fotografie jsou dvě různé věci a tak se přizpůsobte především svým potřebám.