Dobré víno zaručí lepší sex. Když to nepřeženete

S nadsázkou se říká, že se skleničkou vína jde všechno lépe. Někdy to ale ani nemusí být nadsázka. Mezi takové případy patří spojení vína a sexu. Kromě toho, že víno je považováno za lék na dlouhověkost, slouží také jako afrodiziakum, zvětšuje rozkoš a zlepšuje příjemné prožitky. Využít ho můžete i k seznámení. Dejte si ale pozor, abyste to s množstvím vína nepřehnali, pak by večer pravděpodobně nedopadl podle vašich představ.

Alkohol obecně ruší bariéry, snižuje zábrany, navozuje uvolněnější atmosféru a pocit intimity. Po pár skleničkách se vám navíc partner bude zdát mnohem přitažlivější. Ženy jsou po vínu méně stydlivé a snadněji se vzruší. Pro muže je výhoda v tom, že mohou více vydržet.

Kvalitní známkové víno může sex okořenit nejen tím, že celý prožitek bude mnohem smyslnější, ale zároveň popouští uzdu fantazii a chuti experimentovat. Můžete tak zkusit věci, při kterých byste se normálně styděli, a narušit určitý stereotyp. Zároveň víno „rozvazuje jazyk“, takže si partneři mohou otevřeněji promluvit o tom, co se jim líbí.

 

Jaké víno zvolit?

Ženy ocení, když je muž galantní a zeptá se, jaké víno by si daly. Pokud ale žena nemá vybrané žádné speciální víno, které by ji chutnalo, nebo se ve vínu vůbec nevyzná, měla by nechat vybrat muže. Dodá mu tím odvahu i sebevědomí.

wine-504494_640

Na rande je osvědčený růžový sekt, který schůzce dodá ráz výjimečnosti. Pokud v sobě chcete probudit medvědí krev, raději zvolte tradiční známkové víno z takové země, jako je například Bulharsko. Bulharské víno z proslulých vinic má smyslnou rubínovou barvu a příjemnou vůni lesních ostružin. Pokud tedy chcete okořenit svůj milostný život, toto víno je pro vás to pravé. Červené víno totiž nejen zamezuje stárnutí, ale i zvyšuje sexuální chuť.

 

Nepřehánějte to, ať rande skončí katastrofou

Nezapomeňte ale, že nic se nemá přehánět. Určitě neplatí rovnice, že čím více vína vypijete, tím lepší sex bude. Pokud skleniček bude více, než je vhodné, může se snadno stát, že se večer zvrtne úplně jinak, než byste si přáli. V takovém případě totiž ztrácíme kontakt s realitou

Ženy pak třeba prosedí dvě hodiny na posteli a čekají, než se jim přestane točit hlava, aby si vůbec mohly lehnout, opilí muži zase mívají problémy s erekcí. To je ale jen zlomek následků – u některých lidí totiž vysoká opilost může vzbudit agresivitu, která do milostného vztahu určitě nepatří.

 

Kolik vína je akorát?

U každého je samozřejmě hranice, kdy víno přináší maximální prožitek při sexu, individuální, každý alkohol snáší jinak. Za správné množství se obecně u mužů udávají maximálně čtyři deci vína, u žen by to pak mělo být ještě méně. Sami byste ale měli dobře vědět, kde jsou vaše hranice, aby krásné rande neskončilo pořádným fiaskem a kocovinou.