Dokážete si představit život bez utěrky

Kuchyně je takovým malým bitevním polem, kde přeje připravenému. Jedná se o místnost, kde je zapotřebí obrovské množství pomůcek, pomocníků a praktického náčiní. Nikdy nevíte, co budete potřebovat utřít, zvednout nebo vytáhnout přímo z rozpálené pece. V takové chvíli se určitě nechcete zdržovat hledáním alternativní pomůcky. Utěrky jsou skvělým průvodcem několika stoletími. Jejich využívání v podobě vyřazeného oblečení nebo hadříků pamatuje i české království i středověk. Utěrka je univerzálním pomocníkem každé moderní hospodyňky. Víte však, která je nejlepší nebo jaké skrývá výhody? Na trhu se totiž neobjevuje pouze jeden druh utěrek.

Utěrky z bambusového vlákna

Bambus je aktuálně hojně využívaným materiálem a dle nejnovějších trendů je i stále žádanější. Proto není žádného divu, že se připravuje prodejní kategorie v elektronickém obchodě společnosti Dantex. Bambusové utěrky dokážou své uživatele překvapit svými unikátními vlastnostmi.

Mezi hlavní přednosti tohoto materiálu patří savost a antibakteriální vlastnosti. Dle nejnovějších výzkumů bylo prokázáno, že oproti klasickým bavlněným utěrkám jsou až pětinásobně savější a to nemluvíme o antibakteriálních vlastnostech, které jsou rovněž výraznější. Navíc rychle schnou, takže je můžete za několik málo okamžiků opětovně používat.

Utěrky z mikrovlákna

Při výběru utěrky se zaměřujte na maximální savost a rychlost schnutí. Utěrky z mikrovlákna mají daleko více výhod, pojďme se podívat na hlavní přednosti užívání těchto moderních tkanin. Určitě nesmíme opomenout na mnohem menší námahu potřebnou k dokončení čistících prací.

Díky antibakteriálním vlastnostem nebudete muset používat tolik chemických přípravků, čímž se váš domov stane bezpečnějším a zdravějším. Mikrovlákno totiž odstraňuje alergeny a bakterie z čištěných povrchů. Zapomeňte na vlhké ubrousky nebo kuchyňské papírové utěrky, již žádná odpadní materiál, ale chytré řešení.