Doma jako v posilovně: zůstaňte fit

Ne vždy jde vše tak, jak bychom si přáli. Podzim bývá dobou, kdy se z venkovních aktivit přemisťujeme do fitness center. V současné době spíše do svých domovů. Jak cvičit doma?

 

Z vesmíru

Zábavné a efektivní cvičení je základ pro to, abychom se mu věnovali s chutí a vydrželi u něj. Pokud nás nějaký sport nebo aktivita nebaví, dříve nebo později budeme hledat výmluvy, jak se jí vyhnout. Velký boom zažívají v posledních letech vibrační desky, které si oblíbily především ženy. I pro muže ale nabízí mnoho možností, jak posílit a protáhnout tělo. Původně byl tento přístroj určen pro kosmonauty, pro které hledali ruští vědci možnost, jak zůstat fit i ve stavu beztíže. Být v dobré kondici je pro ně důležité, aby se zabránilo atrofování svalů, ale klasické cviky s činkami zpravidla provádět nelze. Vědci tak našli řešení v přístroji, který umožňuje procvičení různých svalů díky vibracím. Později se ukázal také pozitivní vliv vibrací na regeneraci nejen svalů, ale i kostí. Vibrační přístroje se začaly využívat také v nemocnicích a rehabilitačních centrech pro pacienty i vrcholové sportovce, kteří potřebují rychle regenerovat.

 

Rozvibrujte svaly

Brzy se tak vibrační desky rozšířily do fitness center a objevily se i pro použití doma. Dnes si je můžeme pro domácí fitness snadno pořídit a používat nejen pro regeneraci, ale především pro posílení svalů. Cviky pro vibrační desky jsou velmi podobné těm klasickým z posiloven, používat můžete také různé posilovací pomůcky nebo cvičit s vlastní váhou. Vibrace vychází přímo z přístroje, vaše tělo je tak musí při každém cviku vyrovnávat. Tím dochází k efektivnímu zapojení všech svalů a zároveň posílení hlubokého stabilizačního systému.

V začátcích můžete mít problém třeba s udržením rovnováhy nebo výdrží, ale při pravidelném cvičení se vše zlepší a uvidíte pokroky.