Topit dřevěnými briketami je ekologické i cenově výhodné

Univerzální využití dřevěných briket je jednou z největších předností, protože jsou vhodné pro topení v krbu, kotli i kachlových kamnech. Dokonce s nimi zatopíte pod zahradním grilem. Jedná se ekologické topidlo, které je k dostání za příznivou cenu.

Dřevěné brikety jsou vyráběny z dřevní hmoty, která se nejdříve rozdrtí, potom usuší a nakonec slisuje do obvyklého tvaru. Klíči k úspěchu jsou tedy dokonalé usušení a dostatečný tlak při lisování.

 

Rodinnému rozpočtu ulevíte

Někteří lidé si myslí, že jsou dřevěné brikety finančně nedostupné, ale opak je pravdou. Pokud si najdete spolehlivé prodejce, ihned se o tom přesvědčíte. Dřevěné brikety jsou levnější než dřevo a pyšní se vysokou výhřevností, kterou je možné srovnat s výhřevností hnědého uhlí. Jakmile je k vám dovezou domů, nemusíte je řezat ani sekat. Stačí je uskladnit na suchém místě a postupně odebírat. Brikety lze použít okamžitě a ani se u toho nezapotíte, protože se s nimi dobře manipuluje. Dalším nezanedbatelným kladem je minimální množství spáleného popela, který je ideálním hnojivem třeba na zahrádku.

 

Proč topit briketami?

Topení dřevěnými briketami má nespočet výhod. Jednou z nich je nízká spotřeba. Záleží na tom, zda s nimi budete topit centrálně anebo jen občas v krbu. Nicméně jsou brikety vhodné také na podpálku, protože jsou již suché a nepotřebují se vysušit jako dřevo. Spotřeba briket pro rodinný dům je cca 4 – 6 tun ročně, pro topení v krbu postačí 1 – 2 tuny dřevěných briket. Brikety se dodávají v paletách a cena za tunu se pohybuje kolem 5000 korun.

Pokud přemýšlíte o způsobu topení, anebo si chcete jen přitopit, jsou dřevěné brikety ideální volbou. Kvalitní produkty najdete na webu Dřevěné brikety a můžete se spolehnout na příjemné množstevní ceny či expresní dodání.