Domácí teplo vám uniká stropem

Pozdě bycha honit, když se zima zeptá zeptá, co jsi dělal v létě. Otázka, jak ušetřit, nedá spát především majitelům rodinných domů. Těm dělají starosti vysoké náklady za otop a vynaložené energie. Komu by se chtělo topit Pánu bohu do oken?

Zabránit únikům tepla a snížit výdaje za topení je přáním snad každého stavebníka i majitele nemovitosti. Řešením neutěšené situace v této oblasti může být foukaná minerální izolace. Nejmodernější technologie v zateplení pracuje na bázi utěsnění stropů, protože už na škole se děti učí, že teplo stoupá vzhůru. Způsob aplikace pomocí foukání izolantu má řadu výhod. Materiál se foukáním dostane do každé, i sebemenší skuliny a transport nenadělá nepořádek a je rychlý. To je velmi důležité zejména pro ty domy, které jsou zabydleny a není tak reálné, že by šly před zahájením práce kompletně vyklidit, což ani není potřeba.

 

Nenechte se zmást

Kvalitní izolace stropu, s nejlepšími výsledky v praxi v záchytu tepla, je přitom až desetkrát levnější než stále oblíbené zateplování obvodových zdí a fasády. Je tak jen na vás, který způsob si zvolíte a co si za své těžce vydělané peníze pořídíte. Návratnost investice do stropních izolací je přitom téměř okamžitá. Z pohledu financí je prokázáno, že návratnost investice do výměny oken je 20 a více let a při zateplení zdí či fasády jde až o 30 let. Foukaná izolace stropu Magmarelax se vyplatí už po čtyřech až pěti letech od jejího pořízení. V zimě díky ní ušetříte až třetinu nákladů za topení, v létě vám zajistí příjemné klima a omezí tak provoz umělé klimatizace.

Zateplení stropů lze provézt u každého typu střechy. Pultová, šikmá, vazníková, ale také rovná střecha je vhodná pro práci techniků, kteří aplikaci provádí pomocí hadice a čerpadla. Za pár hodin od jejich příjezdu je hotovo a milým bonusem pro hospodyňky bude zcela jistě zjištění, že tentokrát se všechny práce obejdou bez zdlouhavého uklízení.