Dopady spánku na zimní depresi

Deprese je též označována jako dlouhotrvající pocit špatné nálady. Původ tohoto vnitřního rozpoložení může být velmi těžko odhalitelný, obecně je známo, že se tyto nepříjemné myšlenkové pochody zesilují právě v zimě. Sluneční paprsky jsou hlavním podpůrným prostředkem při léčbě depresí, vstřebávání vitaminu D ze slunečného záření představuje dokonalou prevenci. Svitu v zimních měsících přece jen ubývá, proto jsou ze statistického hlediska sebevraždy mnohem častější. Dalším senzačním bojovníkem je kvalitní spánek, bez něhož v lidském těle nefunguje takřka nic. Nenechte si svou mysl a tělo zaplavit negativními pocity a požádejte o pomoc své vlastní tělo skrze spánek.

Co vlastně je zimní deprese

Zimní deprese je vyvolána nedostatkem slunečního záření, což se projevuje celkovou podrážděností a snížením výkonnosti. Lidé si stěžují na nepřetržitý pocit k častějšímu spánku a celodenní smutnou náladu. Těžce poznamenaní jedinci nemohou dokonce chodit ani do zaměstnání či vykonávat klasické denní aktivity.

Zimní deprese je typickou poruchou v severských zemích, postupně se však dostává již i k nám. Dlouhodobé sledováni přináší výsledek v podobě 2 % citlivých jedinců. Proti zimní depresi se dá bránit speciální lampou produkující bílé světlo a kvalitním spánkem. Začít můžete u nákupu kvalitní matrace.

Jaký má spánek vliv na zimní deprese

Nezáleží na tom, jestli vás trápí jarní únavy nebo zimních depresí. Všechny aspekty vycházejí z nedostatečného nebo naopak nekvalitního spánku. Ten je zárukou navýšení obranyschopnosti celého těla a jako jediný dokáže regenerovat nervovou soustavu.

Ta je odpovědná za přenos všech důležitých látek, pocitů i důležitých vzruchů. V případě, že je váš spánek kratší jak 6 hodin či je přerušovaný a nepravidelný, vystavujete se prohloubení potíží se zimní depresí. Vyzkoušejte novou kvalitní matraci i s postelí a roštem ze sítě specializovaných prodejen Prospanek a k tomu si přiobjednejte skvělou vůni Sense.