Světla, svítidla a osvětlení

V interiéru nemusí být jen světlo nebo tma, hra stínů, které vznikají hravým svítidlem vytváří příjemnou romantickou atmosféru, je sexy, je příjemná, je uklidňující. Samozřejmě jsou místnosti, ve kterých jsou stíny nepřijatelné. Třeba v kuchyni nad pracovní deskou chcete mít nekompromisní světlo, to stejné platí také o pracovně nebo schodišti. Ovšem taková jídelna nebo obývací pokoj, zde je prostor pro trochu fantazie.

 

Jak by mělo osvětlení vypadat

Je dobré místnost vybavit centrálním lustrem nebo stropním svítidlem, které je schopné celou místnost osvětlit. Protože však obývací pokoje bývají poměrně rozsáhlé, jeden lustr neposkytne dostatek světla do celého prostoru. Proto se používají další doplňková svítidla. Jedním z nich bývá lustr nad konferenčním stolkem. Právě ten může mít i extravagantnější tvar, barvy, může být tvořen kombinacemi materiálů, které vytváří v prostoru zajímavé efekty. Hravá svítidla můžete bez obav použít také nad jídelní stůl, sem je vhodné vybrat závěsná svítidla, nejlépe několik menších svítidel, která dodají nejen světlo, ale jídelnu také designově doplní a oživí.

Jaké vybrat materiály

Moderní svítidla se vyrábí především z matného opálového skla, skvěle vypadají v moderním interiéru také kovová svítidla nebo závěsné lustry s textilními stínidly. Někdo si potrpí na luxusní lustry nebo stolní lampičky, jiný dává přednost klasickým modelům, které jsou nadčasové a jejich nákupem nezbankrotujete.

 

Kam pro stylová svítidla

Je ale důležité vědět, kde vám skutečně poradí a mají velký výběr svítidel. Světelné studio Aulix nabízí osvětlení do každého interiéru, nakupovat můžete on-line nebo při návštěvě světelného studia v Dolních Břežanech u Prahy osobně. Zde vám zkušení odborníci představí více než 400 různých modelů osvětlení, které si můžete na vlastní oči prohlédnout. Firma Aulix představuje již řadu let zastoupení zahraničních výrobců svítidel pro Českou a Slovenskou republiku. Můžete se spolehnout na tu nejlepší kvalitu za příznivé ceny.