Dopřejte si pořádnou nálož ovoce

Ovoce by mělo být každodenní součástí jídelníčku. Nemusíte jíst kilogramy banánů ani desítky jablek denně, ale nebojte se ovoce přidat do sladkých i slaných pokrmů. Připravte si domácí přesnídávky a vyzkoušejte také ovocnou omáčku, která vás překvapí svou sladkokyselou chutí.

 

Jak připravit ovoce

Možností, jak připravit ovoce existuje nespočet. Můžete jej konzumovat syrové a připravit si z něj například salát nebo ovoce můžete zpracovat s pomocí multifunkčního ručního mixéru RM-251 AW vyrobeného z kvalitních materiálů, s jehož pomocí můžete suroviny sekat, šlehat i mixovat. Součástí balení je také šlehací nádoba, která má kapacitu 0,6 litru. Připravit si tak můžete ovocné smoothies, doplněné rostlinným mlékem, jogurtem nebo třeba hrstí semínek. Využít ho můžete i pro přípravu dalších chodů denního menu – pro mletí masa či ořechů, ale také pro drcení ledu.

Stejně tak můžete ovoce nakrájet do ovesné kaše nebo ho jíst třeba s kouskem pečiva a tvarohovou pomazánkou. Pro děti jsou vhodné domácí ovocné přesnídávky, které připravíte jednoduše pomocí stolního nebo tyčového mixéru.

 

Rychlý příval energie

Zajímavým nápadem jsou také čerstvé, neboli fresh džusy. Ty si připravíte pomocí odšťavňovače. Tyto ovocné šťávy vás doslova nabijí energií a hodí se tak po ránu nebo po náročné fyzické aktivitě, třeba po dlouhém cvičení nebo procházce v náročném terénu. Někdo se může po syrovém ovoci cítit nadmutý, ale po ovocné šťávě se vždy cítíte skvěle.

 

Kombinujte a vyzkoušejte víc druhů

Existuje také velké množství receptů, jak ovocnou přesnídávku nebo smoothie můžete připravit. Nejjednodušší způsob je však vyzkoušet, jaké ovoce chutná přímo vám, to nakrájejte na menší kousky a jednoduše dejte do stolního mixéru RM-1550. U tohoto mixéru oceníte funkci Pulse, která vám pomůže rychle a jednoduše rozmixovat potraviny při vysokých otáčkách. Velkou výhodou jsou také protismykové nožičky, které zajišťují stabilitu mixéru.

Nechte rozmixovat dohladka a doplňte oblíbeným kořením, například skořicí nebo muškátovým oříškem. Můžete přidat také bylinky, například mátu nebo bazalku. Skvělá součást ovocných koktejlů je také čerstvý špenát nebo kapusta.

 

Zdravotní účinky

Ovoce je plné vitamínů, minerálů a živin. Citrusy obsahují vitamín C, který je potřeba nejen k posílení imunity, ale také k dobré náladě. Potřebný je také vitamín A, který je obsažen v mrkvi a působí nejen na zrak, ale také snižuje únavu.

Mezi nejoblíbenější ovoce, které je součástí velkého množství smoothie, patří banán, ten obsahuje draslík a působí proti depresím a dokáže velmi rychle zlepšit náladu. Ať už tedy do mixéru hodíte jakýkoliv druh ovoce, tak věřte, že děláte dobře pro své zdraví.

 

Goji pro krásu

Vyzkoušet můžete také kombinaci ovoce a semínek, ořechů a superpotravin. Mezi takové patří například goji. Obsahují velké množství vitamínů, minerálů a také aminokyselin. O goji se říká, že je potravinou věčného zdraví a mládí. Je považováno za elixír krásy. Do mixéru přidejte dva grapefruity, dva pomeranče a dva banány. Přidejte hrst goji a hrst chia semínek. Zalijte vlažnou vodou a rozmixujte. Dopřejte si toto smoothie klidně i dvakrát týdně.