Dopřejte své terase dřevěnou podlahu – ukažte, že máte styl!

Venkovní terasa je přeci něco, co zaujme zraky a kritické pohledy nejenom všech kolemjdoucích, ale hlavně sousedů! Proto by měla vaše terasa reprezentovat nejenom váš dům, ale zároveň váš skvělý vkus a styl. Pokud chcete být ekologičtí a alespoň trochu se přiblížit k přírodě, vsaďte na dřevěnou terasu, díky které se budete cítit, že váš dům má jeden pokoj navíc.

V dřívějších dobách nebyl trend používání dřeva na venkovní terasy tak rozšířen, nicméně dnes je tomu plně naopak. Doba jde dopředu, a tak se i požadavky na kvalitní bydlení neustále mění a zvyšují. Technologie zpracování dřeva je totiž také na mnohem lepší rovni, než byla dříve a také cenové relace těchto podlah nejsou nijak závratné.

 

Jaké jsou výhody dřevěných terasových podlah?

Možná by se zdálo, že právě tento materiál drží vodu – nicméně opak je pravdou. Díky jeho povrchové úpravě právě tato podlaha nedrží vlhkost, čímž se prodlužuje jeho životnost. Nicméně při jejím pokládáním je pod podlahu nutno použít geotextilii, což zabrání prorůstání plevele.

Instalace je velice jednoduchá, a ještě jednodušší je její následná údržba. Využití tohoto typu podlahové krytiny je variabilní, nicméně nejvíce se hodí právě na terasy, do altánů, posezení či okolo venkovních bazénů – právě kvůli jeho odpuzování vlhkosti a hlavně – když vkročíte na tuto podlahu bosou nohou, je to mnohem příjemnější, než na beton či jiný typ obložení.

 

Položení této podlahy

Plocha pro pokládku musí být samozřejmě zpevněná a vyrovnaná. Nejprve na ni položíme dřevěný rošt, na nějž následně přimontujeme dřevěné profily. Nezapomeňte ale ponechat menší mezery mezi deskami – dřevo pracuje dle aktuálních povětrnostních podmínek. Nejenom, že se dřevěná podlaha hodí na pokrytí zahradní terasy, je také skvělou volbou pro domácnost – jak díky jeho nadčasovému vzhledu a elegantními stylu, tak hlavně kvůli její dlouhé životnosti.