Dopřejte v horkých dnech efektivní péči vaší zahrádce bez zbytečného plýtvání vody!

Situace na bojišti se během letních dnů mění každým momentem. V posledních letech se ale spíše setkáváme s méně vydatnými srážkami a více prosluněnými týdny. Hledáme proto možná řešení, která by pomohla naši zahrádku efektivně udržovat.

Způsobů, jak během letních měsíců dosáhnout toho, aby naše zahrádka byla správně a dostatečně opečovávána a netrpěla tak suchem, které se všude bez delších dešťových srážek rozprostírá, je mnoho. Někdo volí mulčování, někdo více organické půdy, jež by zadržovala v sobě vlhkost, někdo omezuje sadbu rostlin a rozhodne se pouze pro ty houževnatější. Základem však je správný způsob zalévání, který by šetřil vodu, a zároveň by dopřál dostatečné množství vláhy záhonkům či keříkům.

 

Kärcher Rain System  šetří vodu a je velmi pohodlný. Kombinací Kärcher Rain Boxu (doporučená maloobchodní cena 2 250 Kč, k dispozici od 20. 6.) a zavlažovacích hodin nestrávíme zaléváním žádný čas. Dokáže zavést vodu až k rostlinám a pomocí kombinace kapénkové závlahy a zavlažování jim poskytuje dostatek vody, aniž by jí plýtval. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujeme intenzitu zavlažování. Snadno jej můžeme natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Na hadice se dají snadno připevnit postřikové manžety nebo manžety pro kapénkovou závlahu, které umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnou hlavou se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž se snadno předejde jejímu zbytečnému plýtvání. Na hadici lze připojit i filtr, který celý systém chrání před malými částečkami nečistot, lze jej připevnit snadno, rychle a bez nářadí, stejně jako ostatní komponenty zavlažovacího systému. Kärcher Rain System pracuje pod tlakem 4 bar. Velice efektivní je právě díky spojení výhod mikroodkapávání a běžného zavlažování. Navíc je snadno přizpůsobitelný jakémukoliv typu zahrady. Dokonale také funguje v kombinaci se SensoTimerem, se kterým si zavlažování můžeme nastavit během chvilky a přesně podle potřeb vašich rostlin.

Mezitím, co Kärcher Rain System bude pečovat o naši zahradu, my si můžeme užívat hezkých letních chvilek s vědomím, že naše rostlinky mají tu nejlepší péči a netrpí ani naše záda a ani životní prostředí.

Chcete více šikovných tipů na snadnou péči o vaši zahradu či domácnost? Klikněte na www.karcher.cz a inspirujte se.