Dovolená v campervanu: zažijte svobodu

Dovolená na sklonku léta má své kouzlo, ať už jedeme jen na pár dní nebo třeba dva týdny. Někdy nás ale může zaskočit posezónní otevírací doba kempů nebo turistických atrakcí, a pak musíme řešit náhradní program nebo popojíždět a vracet se. S obytnou dodávkou je to jinak.

 

Babí léto jinak

Po prázdninách je všude méně lidí, můžeme si ta výlety i památky vychutnat v mnohem větším klidu. I proto jsou dovolené v babím létě a na podzim tak oblíbené. Počasí už tolik nepřeje koupání a vodním radovánkám, zato je skvělé na turistiku a poznávání nových tras a výhledů. Na některých místech je po skončení prázdnin zavřeno nebo je otevírací doba velmi omezená, což ale často zjistíme až po příjezdu. Představa klidné dovolené se pak mění na maraton dojíždění na jídlo a přeorganizování plánovaného programu. Pokud jste ale na dovolené s obytnou dodávkou, nemusí vás podobné problémy trápit. Tam, kde se vám nelíbí, jednoduše nemusíte zůstávat a popojedete jinam. Právě obrovská svoboda a možnost přesunout se jinam patří mezi hlavní výhody campervanů. Na rozdíl od zamluveného hotelu nemusíte zůstat na místě, naopak, každou noc můžete být někde jinde a vždy tam, kde se vám líbí.

 

Kdykoli a kamkoli

Pohodlně zaparkujete v téměř jakémkoli kempu nebo stellplatzu, připojíte se na elektřinu a máte o pohodlí postaráno. Může pršet, být bouřka nebo větrno, zavřete za sebou dveře a jste v suchu a teple. Ráno zas můžete vyrazit dál, poznávat další kousek přírody nebo zajímavá místa. Ale když se vám bude na místě líbit, můžete zůstat, jak dlouho chcete. Plány jsou jen vaše, můžete procestovat kus naší republiky nebo se podívat za hranice, je to jen na vašem rozhodnutí. Půjčovna obytných dodávek umožní půjčit si auto na jak dlouho chcete, delší dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend.

Vše, co potřebujete, si vezete s sebou a máte vždy po ruce, bezpečně uložené v prostorách obytné dodávky. Nemusíte se tak bát, že vám někdo sebere věci ze stanu, v autě je zamknete, pokud půjdete pryč.