Dřevěné a kovové schody

Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti schodišť? Zjistit je můžete například při návštěvě některého z veletrhů. Schodiště naštěstí nepodléhají tak velkým módním vlnám jako například oblečení.

Samozřejmě že se objevují nové prvky, ale například nejoblíbenějším schodištěm stálé zůstává dřevěné v klasických tvarech (zatočené, rovné, atd.). Jestliže se rozhodujete nad koupí nového schodiště, dbejte na výběr vhodné výrobní firmy. Vyberte si tu, která má dlouhou historii a spokojené zákazníky. Velmi dobré je projít si reference dané společnosti či se na ni případně informovat jiným způsobem. Historie firmy vám může hodně napovědět.

Jak již bylo řečeno, dřevěné schody jsou stále velmi oblíbené. V současnosti se vyrábí také v mnoha atypických tvarech. Každý typ schodů je uzpůsoben prostoru – některá schodiště jsou navržena speciálně pro malé prostory, kde je potřeba ušetřit každý centimetr. V případě, že nedostatek místa není váš problém, máte prakticky neomezený výběr. Při výběru schodiště nezapomeňte zvolit také druh dřeva. Každý druh dřeva má své typické vlastnosti. Informujte se a vyberte si ten druh, který vám bude nejvíce vyhovovat. Důležitý je také výběr dalších doplňků, jako je například zábradlí. Zábradlí je velmi důležité nejen z estetických důvodů, ale i z těch bezpečnostních.

 

Kovová schodiště se většinou používají jako exteriérová schodiště. Občas se však objevují také v interiérech. Hodí se zejména do velice moderních interiérů, kde zapadnou. Kovová schodiště do interiérů volí zejména mladí lidé milující design a poslední módní výstřelky v oblasti bydlení. Kovová schodiště jsou velmi stabilní a odolná. Výběr konkrétního druhu a typu schodiště je na vás. Zákazníci si v poslední době oblíbili také kombinovaná schodiště, která jsou ideálním řešením na půli cesty mezi kovovým a dřevěným schodištěm. U žádného schodiště nikdy nezapomínejte na instalaci bezpečnostních prvků.