Dřevěné brikety vám zajistí rychlé teplo

Jaro je letos více deštivé, než jsme byli za poslední roky zvyklí, a také chladnější. Místo koupání tak večer rádi usedneme ke krbu a necháme se zahřát u oblíbené knihy nebo šálku čaje.

 

Chladno i v létě

Proměnlivé počasí nám dokáže zkomplikovat život, zvlášť, pokud jsme vyrazili třeba na výlet na kole nebo pěšky. I když budeme vybaveni a budeme s sebou mít pláštěnku a teplou bundu, přesto nás změna počasí nebo prudký déšť mohou zaskočit a domů se vrátíme celí zmrzlí a prochladlí. Pak hledáme možnosti, jak se rychle zahřát, aniž bychom museli vytápět celý dům. Krb nebo krbová kamna jsou skvělým řešením, teplo vytvoří velmi rychle a navíc i příjemnou atmosféru. Tu nám ale může narušit časté přikládání nebo naopak problémy s hořením, to podle toho, jakým dřevem topíme. Suché hoří rychle a musíme neustále vstávat a přikládat, mokré naopak hořet nechce a dost kouří. Místo klidu a hřejivého tepla se tak stále zvedáme a chodíme ke krbu, aby hořel.

 

Komfortní topení

Pohodlný způsob, jak mít teplo téměř bez práce, jsou dřevěné brikety s vysokou výhřevností a dlouhou výdrží. Vyrábí se lisováním dřevních štěpků a pilin, bez použití lepidel či pojiv. Není potřeba je nijak řezat, sekat nebo sušit jako dřevo, a tak nám šetří energii i čas. A když víme, že se nám u krbu podaří občas i usnout a nechceme ani v noci vstávat a přikládat, jsou skvělé noční brikety. Ty jsou vyrobené z lisované čištěné kůry a vydrží hořet 10 – 16 hodin, tedy dostatečně dlouho na krátké zdřímnutí i celou noc.

Do kotlů se brikety nehodí, pro ty jsou určené dřevěné pelety, které nám umožní vytápět stejně pohodlně i celý dům během topné sezóny Vysoká výhřevnost a minimální odpad spolu s automatickým podavačem a zásobníkem zajistí průběžné vytápění domu, aniž bychom museli několikrát denně chodit přikládat.