Make-up trendy 2020 – letos vládne lesk a třpyt!

Třpyt a lesk. Takto stručně by se daly charakterizovat letošní trendy v líčení. Šťavnatá a rozzářená pleť, nepřehlédnutelné oční stíny a rty jako zrcadlo. Necháte se inspirovat?

 

Rozzářená pleť

Trendem je dokonalost v přirozenosti nebo přirozenost v dokonalosti, zkrátka bezchybná pleť s minimem líčidel. Žádné tuhé hutné makeupy a pudry, které vytváří efekt masky, ale jemné hydratační BB krémy, rozjasňovače, bronzery a něžné růžové tvářenky, které nasimulují lehké začervenání. Právě s touto dekorativní kosmetikou vykouzlíte přirozeně svěží a rozzářený vzhled. Pravidlo, že méně je více a že v jednoduchosti se ukrývá pravá krása, platí v tomto případě víc než kdy jindy.

 

Oči v hlavní roli

Hlavní pozornost se letos upírá k očím. Hitem se stávají třpytivé stíny v teplých tónech růžové, hnědé a zlaté. Nechybí-li vám odvaha, pak můžete vyzkoušet i extravagantní pestrobarevná víčka ve svěžích odstínech, díky kterým se vaše oči promění v malá umělecká díla. Do práce s nimi sice nevyrazíte, ale na letním večírku s nimi rozhodně zazáříte. Hloubku vašemu pohledu dodají bohaté zvlněné dlouhé řasy. Pokud k vám příroda v tomto ohledu nebyla příliš štědrá, pak jí můžete trochu dopomoct. Třeba za pomoci sér na podporu růstu řas. Finální tečku v líčení očí dotvoří přirozeně husté a výrazné obočí.

 

Návrat devadesátek

Devadesátá léta se vrací, alespoň co se líčení rtů týká. Zatímco loňský rok byl ve znamení matných odstínů rtěnek, ten letošní naopak ovládly „obyčejné“ balzámy a lesky na rty a nenápadné lesklé rtěnky, které působí nahým dojmem. Vaše ústa opticky zvětší, vyživí a hydratují, „šťávu“ ale dodají celému vašemu vzhledu a ještě vám uberou pár let. Jak tedy vybrat správnou rtěnku? Chybu rozhodně neuděláte s tzv. nude, růžovými nebo broskvovými barvami, jen si pohlídejte, aby neměly žlutý podtón. Mohly by totiž vyvolat dojem nažloutlých zubů. Nehodláte-li se vašich milovaných matných rtěnek vzdát, pak je alespoň přetřete leskem. Přirozený třpyt je letos zkrátka „in“ a nedá se mu uniknout!