Dřevěné podlahy provoní a zútulní každý interiér

Dřevěné podlahy jsou oblíbenou pokládkou v našich domovech. Jejich výběr není jednoduchou záležitostí, neboť máte na výběr ze široké škály dekorů a barev. Před jejich koupí budete stát také před rozhodnutím, jaký zvolit typ a druh dřevěné podlahy. A my vám právě teď přinášíme článek, v kterém se dozvíte, jaké máte možnosti!

 

Prkenné dřevěné podlahy a parkety

Každý typ dřevěné podlahy má jinak dlouhou životnost, odlišné požadavky na údržbu a jinou povrchovou úpravu. Zákazníci upřednostňují prkenné dřevěné podlahy, které se výborně renovují a snadno pokládají. Hrozí však u nich tvorba širokých spár, zvlášť pokud dřevo nebylo dostatečně vyschlé. Jejich povrch se nejčastěji napouští olejem nebo voskem. Další možností je vybrat do místnosti parkety, které můžete uspořádat do různých vzorů. Jejich předností je dlouhá životnost přesahující století.

 

Vícevrstvé dřevěné podlahy a dýhované podlahy

Zajímavou dřevěnou pokládkou jsou vícevrstvé dřevěné podlahy. K dispozici máte dvouvrstvé a třívrstvé dřevěné podlahy. Pokládají se jako plovoucí podlahy a tvoří je několik vrstev masivního dřeva. Čím je podlaha silnější, tím je sice dražší, ale můžete ji mnohokrát zbrousit a renovovat. Tento typ podlahy se hodí i pro podlahové vytápění. Relativně levnou variantou jsou dýhované podlahy z tvrdého dřeva, které jsou odolné vůči poškrábání a snadno se udržují. Nášlapnou vrstvu tvoří dřevěná dýha, střední vrstvu dřevovláknitá HDF deska a spodní část dřevěná, korková nebo pryskyřicová vrstva.

 

Dřevěná podlaha z masivu

Své kouzlo má i dřevěná podlaha z masivu. Narazit na ni můžete ve starých staveních, ale své uplatnění nalezne i v moderních interiérech. Podlaha z masivu má extra dlouhou životnost a její výhodou jsou výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Podle potřeby a opotřebení můžete podlahu zbrousit a přelakovat. Nepokládejte ji však do vlhkých interiérů. Masivní podlaha do sebe vstřebává vlhkost a může nabobtnat. Jednotlivá prkna se zhotovují z jednoho kusu dřeva a vykouzlí v domácnosti nezaměnitelnou atmosféru.

 

Když dřevěné podlahy, pak od těchto výrobců

    Na trhu existuje bezpočet výrobců dřevěných podlah. Pokud rekonstruujete byt, vybavte ho dřevěnou podlahou od výrobce DesignWood, který svým zákazníkům přináší atraktivní dekory s přirozeným vzhledem dřeva. Jestliže chcete zakoupit kvalitní masivní podlahu, upřednostněte českou firmu ESCO. Zaměřuje se na výrobu celomasivních dubových prken, u nichž si můžete zvolit barvu a strukturu povrchu. Kus přírody vnesete do svého domova rovněž s dřevěnými masivními podlahami FEEL WOOD. V případě, že se vám líbí třívrstvé dřevěné podlahy, vsaďte na německého výrobce PARADOR.

Dřevěné podlahy se vyrábějí z ryze přírodního materiálu. Vneste do svého domova kus přírody a užijte si skvělé vlastnosti dřeva, které provoní každý interiér. Před koupí dřevěné podlahy si ujasněte, jaký preferujete typ, kolik do ní můžete investovat a zda budete pokládat podlahové topení. Dřevěná podlaha bude s vámi po celý váš život a možná ještě v životě dalších generací!

Další informace a inspiraci najdete na :https://www.svetpodlah.cz/kontakty