Den dětí ve velkém stylu

Den dětí je ideální možnost pro uspořádání firemní party při vaše zaměstnance a jejich rodiny. Vzhledem k neformálnímu rázu akce mají všichni možnost se poznat a užít si spoustu zábavy. Jak na to, aby se nikdo ani chvíli nenudil?

U takového typu akce musíte myslet na spoustu věcí, aby si na své přišli opravdu všichni. Nejlepším řešením bude proto piknik či grill party, kterou si sice užijí spíše dospělí, ale ve spojení s programem pro děti to bude jasný úspěch. Je tedy jasné, že kromě jídla tu musí být především spousta zábavy.

Zábava pro malé i velké

Aby se nenudili ani dospělí, zapojte je do zábavy. Sestavte rodinné týmy a nechte je soutěžit proti sobě. Možnosti jak hosty zabavit po celý den je nespočet, skákání v pytlích, přenášení míčků na lžíci nebo klasický sportovní program v podobě fotbalového či jiného turnaje. Uvidíte, že i dospěláci v sobě objeví skrytou hravost a do soutěží se pustí naplno. Nezapomeňte však ani na klidnější zábavu. Malování na obličej, skládání origami nebo výroba zvířátek z balonků je perfektní pro menší i větší děti, jako protiváha k aktivitám.

Děti miluji stezky odvahy a hledání pokladů, připravte pro ně takovou zábavu a jistě budou nadšené. K tomu však budete potřebovat pomoc od kolegů nebo rovnou profesionálních agentur. To záleží na množství hostů a také na prostoru, kde se bude stezka odehrávat.

 

Dobré jídlo je polovina úspěchu

Chybět nesmí občerstvení, při jeho zajišťování však myslete na to, že na akci budou jak malí, tak velcí strávníci. Tomu také přizpůsobte jeho složení. Pro děti volte jemnější chutě a hodně barevné jídlo. Není žádným tajemstvím, že jíme i očima a pestré kombinace dětské oči přitahují jako magnet. Přesto, že děti milují sladké a čokoládu se zmrzlinou by mohli snídat, obědvat i večeřet, je potřeba do nich dostat i nějaké vitamíny.

Připravte pro ně hodně ovoce a ovocné džusy. Dokonce i nenáviděnou zeleninu spořádají s úsměvem, když bude zajímavě naaranžovaná. Snažte se zkrátka vyvážit nezdravé pochoutky, zdravým a výživově hodnotným jídlem. Rodiče malých hostů vám za takový tah jistě budou velice vděční.

Naopak dospělí vyhledávají výraznější chutě a neotřelé kombinace. Pro ty klidně připravte naložené sýry a pálivé pomazánky. Vepřové, kuřecí i rybí maso v nejrůznějších marinádách a grilovaná zelenina či sýr budou vítanou pochoutkou. Jistě zabodujete i s Burgery na grilu. K masu nezapomeňte připravit pikantní omáčky a saláty a další přílohy.

Pro dospělé samozřejmě připravte i něco ostřejšího, než je ovocná šťáva. Chlazené pivo a víno jistě neurazí nikoho z vašich hostů. Pro řidiče připravte i nealkoholickou variantu.