Dřevo, hliník nebo ocel? Jaký přístřešek pro auto je nejlepší?

Ještě před tím, než se pustíme do podrobného pátrání pro nejlepších přístřešcích si na rovinu řekněme,, že jakýkoliv přístřešek na auto je lepší než žádný. Ochrana před vnějšími vlivy je z dnešního hlediska drahých vozidel důležitější, než kdykoliv před tím.

Náročnější klientela se pak může rozhodnout pro vícemístné stání pod krytou střechou, kterou lze přechodně nabídnout i vámi pozvané návštěvě. Je příjemné vědět, že je o váš vůz postaráno a ve své podstatě se mu nemůže nic stát. Přístřešky pro auto dokážou vůz chránit před UV zářením, korozí, krupobitím i nepříjemným vandalismem. Na trhu se však objevují tři základní segmenty rozdělené dle materiálového zhotovení.

 

Moderní hliník

Podívejme se na nejprodávanější hliníkový přístřešek pro auto, který se dá pořídit v nejrozličnějších tvarových variantách. Hliníková konstrukce je maximálně přizpůsobivá i těm nejnáročnějším žádostem. Navíc se celý přístřešek dodává jako stavebnice a je možné ho do několika hodin smontovat bez cizí pomoci.

Hliníkový přístřešek nepotřebuje žádné základy ani stavební povolení – ovšem vždy je lepší, když si parkovací plochu zpevníte. Hliník patří mezi vysoce odolné materiály zajišťující pevnou konstrukci a bezpečné krytí. Kromě jiného získáte takřka bezúdržbový přístřešek.

Ocelový přístřešek na auto

Ocelový přístřešek na auto patří do cenově dostupného řešení. To však neznamená, že se nižší cena odráží na kvalitě provedení. Ocelové přístřešky jsou rovněž pevné a stabilní. Navíc jsou opředené moderním designem. I tento tip přístřešků je dodáván ve formě stavebnic.

 

Dřevěné přístřešky pro auto

Posledním hodně populárním tipem přístřešků pro auto se stávají ty s dřevěnou konstrukcí. Hodí se jak k moderní výstavbě, tak ke starším rekreačním chalupám. Nebo ke srubu v horách. Je sice pravda, že se nejedná o bezúdržbový přístřešek, ovšem svým vzhledem se rozhodně ty ocelové překonává.