Drony pro děti i dospělé – vše, co by vás mohlo zajímat

Na tyhle malé bezpilotní letouny jste už jistě narazili. Dron by dnes chtěl mít doma každý, od nejmenších obdivovatelů Transformers až po jejich tatínky a dědečky. Jak se ale zorientovat při jejich výběru a co všechno drony vlastně umí? Vybrali jsme odpovědi na nejčastější otázky.

 

Vybíráme podle ceny

Drony do 1 000 Kč jsou spíše takové lepší hračky. Jsou určené do interiéru nebo do naprostého bezvětří, baterie obvykle příliš dlouho nevydrží a ani s jejich odolností při nárazu to není nijak slavné. Poslouží hlavně jako tréninkové kousky pro začátečníky.

Drony do 5 000 Kč jsou na tom o něco lépe. Jde o výrobky pro hobby použití nabízející už celou řadu funkcí. Jejich ovládání vyžaduje alespoň minimální zkušenosti, a to i při nastavených automatických letových režimech. Mohou mít kameru a nerozhází je ani trochu nepříznivé počasí.

Drony nad 5 000 Kč už patří mezi profi vybavení pro profesionály. Dokáží nabídnout unikátní snímky z výšky, na oplátku ale vyžadují precizní ovládání a zkušenosti.

Právě drony do 5 000 Kč jsou na našem trhu poptávány nejvíce. V e-shopu Elektro-produkt.cz najdete výběr ověřených značek určených pro děti i dospělé. Uspokojí náročné zákazníky i ty, kteří chtějí za své peníze získat kvalitní výrobek pro mnoho hodin skvělé zábavy.

 

Létající drony – nejčastější otázky a odpovědi

Zajímá vás, co všechno můžete od dronů čekat? Nechcete šlápnout vedle? Pak si projděte odpovědi na nejčastější otázky týkají se dronů.

 

Jak dlouho vydrží drony létat?

Drony z kategorie hobby se obvykle udrží ve vzduchu 15-30 minut v závislosti na povětrnostních podmínkách a nesené zátěži.

Existují i drony pro děti?

Samozřejmě. Hledejte drony provedené v jednoduchém stavebnicovém systému, odolné proti nárazu a poškození. Vyplatí se vsadit na ověřeného výrobce, poskytujícího servis v podobě dokoupení náhradních dílů.

Jak rychle létají drony?

Běžná rychlost hobby dronů se pohybuje okolo 60 km/h (profi kousky dosahují i 100 km/h). Drony pro začátečníky mají maximální rychlost omezenou tak, aby bylo riziko ztracení přístroje maximálně eliminováno.

 

Kolik vrtulí by měl dron mít?

To je individuální, záleží na zkušenostech uživatele a účelu pořízení dronu. V e-shopu Elektro-produkt.cz najdete převážně tzv. kvadrokoptéry se čtyřmi vrtulemi. Ty se snadno ovládají a dokáží ve vzduchu vystřihnout překvapivé akrobatické kousky. Pro nehybné vznášení na místě jsou pak lepší oktokoptéry s osmi vrtulemi.