Dveře jsou vizitka vašeho domu!

Vchodové dveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí každého rodinného domu. Jsou totiž jednou z prvních věcí, kterou spatří nejen kolemjdoucí, ale i přátele, když k vám dorazí na návštěvu. Proto byste jejich nákup rozhodně neměli podceňovat. Existuje hned několik materiálů a technologií, na které se dnes blíže zaměříme.

Hliníkové nebo plastové vchodové dveře?

Nejpoužívanějšími materiály na výrobu vchodových dveří patří hliník a plast. Oba tyto materiály si detailně představíme. K přednostem hliníkových dveří se řadí dlouhá životnost, pevnost, špičková odolnost i stabilita a také vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Oproti tomu jsou plastové dveře o dost levnější a snadněji se udržují. K dalším devízám patří široká nabídka různých stylů a opět disponují výtečnými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Vyplatí se skleněné dveře?

Skleněné dveře jsou oproti předchozím typům designovým hitem, který vás na první pohled upoutá celoskleněným panelem zasazeným do hliníkových dveří. Kromě špičkového vzhledu také disponují vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. V tomto ohledu jsou všechny tři typy srovnatelné. U skleněných dveří budete ovšem potěšeni jejich pevností a odolností, což byste u tohoto typu výrobku jistě nečekali.

Navrhněte si vlastní dveře

Nyní se dostáváme k otázce designu, který je pro některé naprosto zásadní. Pokud se vám nebudou líbit dveře z originální nabídky, můžete si jejich vzhled vylepšit podle svého gusta. Vchodové dveře mohou totiž přesně odrážet vaši náladu a pocity. Fantazii se meze nekladou, a proto si i vy můžete vymyslet a vytvořit jakýkoliv vzhled. Tím se odlišíte od ostatních, budete mít jistotu, že druhé takové dveře prostě neexistují.

Jestliže právě přemýšlíte nad nákupem vchodových dveří, rozmyslete si, kterým vlastnostem dáte přednost. Pokud požadujete nízkou cenu, pak jsou plastové dveře ideální. Kategorii odolnosti a pevnosti zase vévodí dveře hliníkové. Naopak designovou oblast zcela opanují dveře skleněné.