Elegantní dámské kožené a společenské kabelky

Předmět denní potřeby, nepostradatelný módní doplněk i praktický pomocník v rozličných situacích – to všechno můžou být kabelky. Kabelky a společenské kabelky představují neodmyslitelnou součást módních kolekcí, budí snad ještě větší rozruch než trendové oblečení. Spolu s obuví jsou kabelky životní vášní mnoha žen, zdaleka nejde jenom o celebrity…

 

 

 

Praktické kabelky

Zvláště ženy potřebují pro svůj každodenní život mnoho maličkostí. Tyto maličkosti přesahují objem jedné kapsy, jak tomu zpravidla bývá u mužů. Kabelky tak mají svoji ryze praktickou úlohu – slouží k přenášení a uschování nejrůznějších předmětů. V případě slavnostních příležitostí pak půjde o společenské kabelky, které také mají i svou funkční úlohu.

Základní náplní kabelek je většinou peněženka s doklady, mobilní telefon a klíče. Dle příležitosti se pak v dámské kabelce dá najít i pečující a dekorativní kosmetika, často také parfém, příp. hygienické potřeby a řada dalších věcí. Tyto a další poklady jsou ženám stále při ruce, právě prostřednictvím praktické kabelky. Větší kabelky pak dokážou pojmout i část nákupu. Některé ženy v kabelce nosí i láhev s vodou pro zajištění pravidelného pitného režimu.

Módní a stylové kabelky

Běžné i společenské kabelky jsou jedním z nejvýraznějších módních doplňků. Zvláště značkové tašky originálního designu jsou nepřehlédnutelné. Také vzhled kabelky je tedy důležitý, často stejně důležitý jako praktická funkce a podoba kabelky, např. velikost kabelky, její členění a praktické přihrádky.

Prestižní módní domy pravidelně dávají stylovým ženám k dispozici nové kolekce módních doplňků a kabelek. Jejich cena může dosahovat až závratných výšek. I méně luxusní kabelky však mohou poskytnout žádaný styl a podmanivý design. Stačí najít tu správnou značku, obchodní dům nebo internetový obchod.

Podoba kabelek se odvíjí od diktátu módních tvůrců i preferencí konkrétní ženy. Některé sezóny jsou upřednostňovány velké kabelky, pro další je pak charakteristický tvar kabelky nebo velikost uší. Aktuálně jsou trendy především větší kabelky do ruky. Kabelky přes rameno jsou dnes méně oblíbené, především na straně módních návrhářů. Klasické kabelky se dvěma štíhlými dlouhými pásky přes rameno již dávno vyšly z módy. Naopak, především sportovní móda vyznává tašky pravidelného obdélníkového tvaru s jedním širokým popruhem, který se dá nosit přes rameno nebo šikmo přes hlavu. Zvláštní typ kabelek pak představují společenské kabelky, které módním trendům zdaleka tolik nepodléhají.

Všechny typy kabelek na vás čekají na webech Krasné-kabelky.cz nebo Belona.cz. Můžete si zde vybrat kabelku pro nejrůznější příležitosti, najdete zde praktické, malé i velké tašky pro denní nošení i elegantní společenské kabelky.


Elegantní společenské kabelky

Společenské události si vyžadují honosné oblečení a také specifický typ kabelek. Slavnostní nebo společenské kabelky bývají většinou menších rozměrů, barvou a ztvárněním pak často doplňují honosné róby a šperky.

Také zdobení je pro společenské kabelky typické. Nezřídka se tak setkáváme se společenskými kabelkami doplněnými třpytivými krystaly a jinými výraznými doplňky luxusního vzhledu.

Společenské kabelky využívají také nevšední materiály. Zatímco klasické kabelky pro denní nošení bývají vyrobeny většinou z kůže nebo koženky, společenské kabelky bývají většinou textilní, leskle saténové nebo krajkové.