Eurovíkendy – cestování nejen pro zaneprázdněn

S létem je neodmyslitelně spjato cestování. Ne každý má ovšem dostatek času, aby se mohl vydat na týdenní nebo dokonce delší poznávání cizích zemí. Naštěstí existuje způsob, jak cestovat, a přitom si zbytečně neukrajovat dny dovolené. Vyrazte na krátkou návštěvu evropských metropolí. Uvidíte, že budete příjemně překvapeni.

 

Fenomén dneška

Tzv. eurovíkendy se staly doslova fenoménem současnosti. Jsou natolik oblíbené, že mnohdy dokonce nahradily klasické týdenní dovolené. Zamilovali si je všichni, kteří chtějí trávit dovolenou jinak než jen ležením na pláži. Na chuť jim přichází hlavně hodně zaměstnaní lidé, kteří si nemohou dovolit vypadnout z pracovního tempa na delší dobu, ale zároveň chtějí zažít dobrodružství a načerpat novou energii. Rychlý poznávací zájezd, na který se mohou vydat s partnerem nebo klidně úplně sami, se proto pro ně stal jasnou volbou.

 

Rychlé, ale intenzivní poznávání

I když se vám může zdát několikadenní pobyt příliš krátký, nenechte se mýlit. Zažijete toho při něm víc než dost. Dozvíte se toho spoustu o historii dané země, při brouzdáním městem si navíc potrénujete svůj orientační smysl, oprášit stihnete i cizí jazyk a procvičíte se také v konverzaci. Eurovíkendy jsou koncipovány tak, abyste mohli konkrétní metropoli poznat opravdu důkladně a ze všech stran. Záleží ale čistě na vás, co budete chtít vidět a jestli se rozhodnete vyrazit objevovatkrásy metropole po vlastní ose nebo se zkušeným průvodcem.

 

Pestrý výběr destinací

Krátké poznávací zájezdy mají ještě jednu nespornou výhodu a tou je balení. Na pár dní vám totiž postačí jen pár nejnutnějších věcí, které se lehce vejdou do palubního zavazadla. Zapomenout nesmíte hlavně pohodlnou obuv, ať můžete destinaci prochodit křížem krážem a hlavně bez puchýřů. A pak už je úplně jedno, jestli se vydáte do Barcelony, Londýna, Paříže, Benátek nebo Dublinu. Všechny tyto metropole totiž rozhodně mají co nabídnout a stojí za návštěvu. Záleží tedy čistě na vás, jestli vás více lákají památky, významná muzea, moderní architektura, procházky po městě nebo spíše nákupy na luxusních bulvárech. Tak, vyberte si podle svého gusta!