7 tipů, jak si zpříjemnit letní grilování

Sezóna grilování je v plném proudu a posezení s přáteli na zahradě je příjemným zakončením dne. Pokud se chystáte grilovat, tak si tuto činnost zpříjemněte a ulehčete tak, abyste si užili i hry, povídání a návštěvu. Inspirujte se, jak grilovat rychle a chutně.

 

1) Připravte si jídlo předem

Pokud se chystáte grilovat maso, tak si ho vždy předem naložte do marinády nebo jej alespoň okořeňte a nechte odpočinout v lednici alespoň dvě hodiny před grilováním. Maso se tak bude propékat rychleji a rovnoměrně. Připravit si můžete také zeleninový salát s těstovinami nebo šopský salát jako přílohu. Nebudete tak muset připravovat zeleninu, ale každý si nabere ke grilovanému masu, rybě nebo sýru misku salátu.

 

2) Pořiďte si moderní gril

Nejdůležitější částí grilování je moderní gril. Vybrat si můžete plynový, elektrický nebo také gril na dřevěné uhlí a brikety. Je na vás, jaké grilování vám vyhovuje a jak často grilujete. Lákavou alternativou je i elektrický stolní gril EG-1300, díky kterému bude maso téměř bez tuku.

 

3) Pozvěte přátele

Na grilování pozvěte rodinu a přátele, nemusíte nic slavit, abyste se mohli po náročném dni v práci odměnit. Zbavte se stresu a popovídejte si, co jste zažili, jak jste se měli a buďte vděční, že máte kolem sebe lidi a můžete své zážitky s nimi sdílet. Nebojte se na akčním setkání využít i outdooorovou kameru KAM-1080, která vám připomene, co všechno jste si užili.

 

4) Chytré doplňky pomohou

Nebojte se chytrých doplňků, které vám ulehčí práci. Místo dřeva můžete použít uhlí nebo brikety, nezapomeňte na otáčecí kleště, které by měly být zavěšené u každého grilu a protentokrát se vyhněte umývání nádobí. Na zahradě použijte papírové tácky a kelímky, které po posezení jednoduše vyhodíte.

 

5) Vyzkoušejte nové recepty

Většina lidí griluje maso, ať už kuřecí, vepřové nebo hovězí. Vyzkoušejte tentokrát něco jiného, naložte si krevety do česneku a přidejte olivový olej a bylinky, připravte si plněný hermelín nebo zkuste grilovat uzený sýr. Budete překvapeni novými a nečekanými gurmánskými zážitky.

 

6) Spojte grilování s hrami

Kromě povídání a skvělého jídla a pití vymyslete s přáteli zábavné hry. Můžete hrát Activity, vyzkoušet Pantomimu nebo oblíbenou hru, při které budete hádat jména slavných lidí kladením různých uzavřených otázek.

 

7) Nezapomeňte na hudbu

Při grilování na zahradě nebo na terase rozhodně oceníte také hudbu. Zapomeňte na nekvalitní hudbu z mobilu a pořiďte si přenosné rádio T-120 S. Jeho výhodou je, že jej můžete vzít i na dovolenou, pod stan nebo kamkoliv, kde není elektřina. Nikdy nevíte, kdy zrovna bude nálada na zpívání, popřípadě tanec.