Firemní dárky aneb čím obdarovat obchodní partnery

Každý rok si všichni lámeme hlavu, čím na Vánoce obdarovat svoje nejbližší. V podobné situaci se ocitají i firmy, které přemýšlí, čím potěšit své obchodní partnery. Jak si je předcházet, udělat jim radost a zároveň se odlišit od konkurence?

 

Originalita na prvním místě

Na výběru dárku si dejte opravdu záležet. Snažte se, aby nebyl nudný, ale naopak zaujal, vyvolal úsměv a stal se tak vaší nejlepší vizitkou. Zapomeňte proto na klíčenky s logem firmy, které obvykle končí v nejbližší popelnici. Ideální je, když se vám podaří najít dárek, který koresponduje s vaším oborem, s tím, čím se zabýváte. Provozujete-li restauraci, pak jistě potěšíte poukázkou na večeři, vlastníte-li obchod s outdoorovým vybavením, pak darujte třeba kapesní svítilnu.

 

Nezapomenutelné zážitky

Originální dárky však vyžadují dostatek příprav a také času, kterého s rychle se blížícími svátky už mnoho nezbývá. Proto se po nich firmy poohlíží třeba na slevových serverech. Na nich najdou dárkové karty, ale třeba i různé zážitky. Ke klasickým evergreenům patří relaxační procedury a masáže, gastronomické zážitky či degustace. Nejste-li si však jisti, že by tyto formy zábavy váš obchodní partner ocenil, využijte raději dárkové certifikáty, u kterých si každý může vybrat podle svého gusta.

 

Dárek i reklama v jednom

Trefou do černého bude také stolní nebo nástěnný kalendář, který splní jak funkci praktickou, tak estetickou. Navíc obdarovaný ho bude mít celý rok neustále na očích – na rozdíl třeba od letáku nebo katalogu, těžko byste proto hledali šikovnější reklamní nosič. Ovšem, aby nezapadl mezi ostatními, měl by být originální a souviset s vaším podnikáním. Pořídíte ho v různých rozměrech, za rozumnou cenu i v masovém měřítku. Tisk kalendářů však svěřte specialistům, kteří mají k dispozici nejnovější výrobní technologie a vymyslí vám individuální řešení na míru. Pokud už vás čas opravdu tlačí, pak upřednostněte tisk pohlednic. U nich totiž stačí jen nahrát obrázek a v tiskárně vám už grafiku sami připraví. Budete tak mít o starost méně, což se bude před Vánocemi určitě hodit!