Fixlevel – systém pro dokonalou pokládku keramických dlažeb

Keramické dlažby jsou díky své odolnosti a široké nabídce velikostí a druhů ještě stále jedním z nejoblíbenějších podlahových materiálů do interiérů domácností. Aby dlažba vypadala skvěle, musí být především dokonale položena. A právě tady přichází problém. Keramické dlažby jsou také jedním z nejsložitějších druhů podlahových krytin, co se týče pokládky. Dokázat správně položit dlažbu je oříšek i pro zkušeného obkladače. Naštěstí se systémem Fixlevel zvládne dokonalou pokládku i šikovný domácí kutil.

 

Co Fixlevel eliminuje?

Vyrovnávací systém Fixlevel dokáže při pokládce dlažby eliminovat některé nedostatky, které znamenají největší rizika. V první řadě dokáže zajistit stejnou velikost spár mezi jednotlivými dlaždicemi. Spáry mohou být široké 1, 2 nebo 3 mm. Především je ale tento systém unikátní při vyrovnávání dlažeb. Dosáhnout toho, aby byly všechny hrany vedle sebe položených dlaždic v jedné rovině je nejsložitější úkol při pokládce. Zejména u velkoformátových dlažeb, které jsou v současnosti stále oblíbenější. A právě tyto 2 hlavní problémy dokáže Fixlevel vyřešit.

 

Jak Fixlevel funguje?

Systém Fixlevel je kombinací tří základních druhů nářadí. Konkrétně se jedná o spony, klíny a kleště. Spony mají spodní a vrchní část. Jejich spodní část se zasouvá pod dlaždice a dokáže zajistit stejnou velikost spáry mezi jednotlivými dlaždicemi. Ve vrchní části je připraven otvor na klín, který se do něj zasune tak, aby klín byl položen přes 2 sousedící dlaždice. Za pomocí kleští pak jednoduše dotáhnete klín ve sponě a jeho dotažením budou 2 sousedící dlaždice vyrovnané. Kleště jsou nastavitelné, takže máte jistotu, že všechny spony dotáhnete naprosto stejně. Jak funguje Fixlevel v praxi, se můžete podívat v tomto videu.

Kde Fixlevel hledat?

Fixlevel je druhem stavebního nářadí a vybavení, ale nenajdete jej u všech prodejců. Na tento vyrovnávací systém je u nás specialistou společnost Chmelík Trade. Společnost Chmelík Trade je dlouholetým specializovaným prodejcem stavebního nářadí a stavebních materiálů. V jejím sortimentu lze najít desítky produktů pro různé stavební oblasti a zejména oblast pro realizaci obkladů a dlažeb je velmi vybavená. Kromě vyrovnávacího systému Fixlevel lze v nabídce najít také řezačky na obklady a dlažbu, profily a lišty k obkladům a dlažbám, diamantové korunky a vrtáky, diamantové kotouče, gumové palice a mnoho dalšího.

Detailní nabídku najdete přímo na www.chmelik-trade.cz.