Připravte se na Silvestra!

Ačkoliv počasí nadcházející zimu stále ještě příliš nepřipomíná, už je za pár týdnů jsou tu Vánoce a chvíli po nich přijde i Silvestr. Pokud jste se již rozhodli nenechávat nakupování vánočních dárků na poslední chvíli, rozhodně se jedná o dobrou volbu, protože se vyhnete mnoha stresovým situacím. Je vhodné myslet nejen na nákup vánočních dárků, ale připravte se s předstihem na oslavu Silvestra. A na Silvestra je nejdůležitější ta správná pyrotechnika. Jakou pyrotechniku je potřeba mít, abyste si silvestrovské radovánky opravdu užili naplno?

Nejprve myslete na děti

Ze všeho nejdříve se při výběru pyrotechniky zaměřte na děti. I ty si mohou užít Silvestr naplno. Je jasné, že dětem do ruky velká pyrotechnika nepatří, ale existují i druhy, které nejsou tak nebezpečné a děti je mohou mít. Základem jsou bezpochyby prskavky. Malé, které vydrží prskat pár vteřin i velké, které vydrží vydávat potřebný efekt i několik minut. Existuje i další dětská zábavná pyrotechnika, se kterou si oslavy příchodu Nového roku mohou děti také užít. Jedná se například o lampiony, petardy s konfetami, práskací kuličky, barevné dýmovnice a další.

A teď něco pro dospělé

Dospělí, kteří mají rádi propracovanou pyrotechniku, si situaci na dnešním trhu jistě velmi užívají. Kromě klasických raket, římských svící a samostatných dělobuchů jsou totiž nabízeny i přímo ucelené sety pyrotechniky. Tyto ohňostrojové sety jsou již připraveny v uceleném bloku a odpalují se samy. Stačí zapálit jedinou šňůru a pak už se jen bavit. Záleží jen na vás, jaký set si pořídíte. V nabídce jsou menší sety s dvaceti ranami, ale i ucelené sety s 200 ranami různých barev a stylů, které nabídnou několikaminutovou podívanou.

Myslete na zdraví

Při práci s pyrotechnikou je třeba co největší obezřetnost a opatrnost. Dodržujte stanovené bezpečnostní pokyny k odpalování a neodpalujte pod vlivem alkoholu. Na bezpečnost a své zdraví musíte ale myslet už při samotném nákupu pyrotechniky. Nestačí jen vybírat u prodejce, který má velkou nabídku ohňostrojů, ale především u prodejců, kteří nabízí kvalitní a prověřenou pyrotechniku. Pyrotechnika dokáže být velmi nebezpečná. Vyhýbejte se proto nákupu na zboží, které nesplňuje bezpečnostní normy.

Velký výběr bezpečné pyrotechniky nejen na Silvestra najdete na www.branse.cz.