Garáž, která zaujme na první pohled

Splnil se vám sen a postavili jste si vlastní dům, ideálně se zahradou? Nezapomeňte na garáž, která je důležitá nejen kvůli bezpečnému parkování vašeho auta, ale je také ideálním místem, kde můžete mít dílnu nebo uskladnit sezónní vybavení. Víte, jak by měla taková garáž vypadat?

Jak velkou garáž

Před samotnou stavbou garáže si naplánujete, jak velká by měla být. Standardní rozměr garáže pro jedno auto je zhruba 3 x 6 metrů. V ideálním případě však postavte garáž větší tak, abyste v ní mohli mít také dílnu, popřípadě úložné prostory, zahradní nářadí nebo pokud máte garáž propojenou s domem, tak ji můžete použít místo sklepa. Garáž se hodí mít také větší proto, abyste mohli z auta pohodlně vykládat nákup, autosedačku nebo když vysedají starší osoby.

Co v ní nesmí chybět

První nad čím se můžete zamyslet, jsou garážová vrata, vybrat můžete rolovací, sekční nebo také dvoukřídlá garážová vrata. Při jejich výběru byste měli zohlednit prostor a také místo uvnitř i zvenku. Kvalitní garážová vrata zaručí bezpečnost, a poté se nemusíte bát v garáži parkovat auto, motorku a klidně také dražší kola. Umístěte na stěny police a do zadní části garáže můžete dát také skříň, police na nářadí nebo ponk a pracovní stůl.

K čemu garáž slouží

Hlavním účelem garáže je bezpečné a pohodlné parkování auta. Někteří si zvolí raději jednoduchý přístřešek pro auto, ale v zimě je mnohem lepší, aby bylo vaše auto kryté ze všech stran. Do garáže můžete ukládat také náhradní pneumatiky, sportovní výbavu, ale i kočárek nebo třeba sekačku na trávu. Garáž může sloužit jako dílna, ale také zahradní domek.

Využijte místo v garáži

Využijte místo v garáži do šířky i do výšky. Po stranách umístěte police, nebojte se je dát až ke stropu, kde můžete ukládat věci, které používáte jen velmi málo. Skvělým nápadem jsou také úložné boxy.

Jak na design

Garáž nemusí být jen funkčním a praktickým prostorem, ale může dokreslit celkový vzhled vašeho bydlení. Vyberte si moderní design garážových vrat z kolekce UNICO, návrhářky Ivy Bastlové a nechte si potisknout garážová vrata některým z navrhovaných dekorů. Garážová vrata tak skvěle doplní vzhled vašeho bydlení a podtrhnout moderní architekturu. Nyní už se nemusíte bát, že by vaše bydlení a garáž působily nudně a fádně.