Grand Scénic od Renault – ideální varianta prostorného rodinného automobilu

O rodinném automobilu má každý z nás poněkud odlišné představy. Pokud ale upřednostňujete komfort a maximální prostor v interiéru, společně s elegantním designem a skvělými jízdními vlastnostmi, máme pro vás jeden tip od automobilky Renault. Ta totiž představila novou verzi modelu Grand Scénic, určeného právě pro rodiny. Na tento model se nyní podíváme detailněji a důkladně rozebereme všechny jeho přednosti.

 

Začneme interiérovým komfortem

Komfort automobilu v interiéru je to, co většinu rodin zajímá nejvíce. Moderní tvar předních i zadních sedadel je ideální pro pohodlné držení těla i v případě dlouhodobých jízd. K zadním i předním sedadlům lze snadno nainstalovat dětskou sedačku. V případě umístění dětské sedačky ke spolujezdci lze v tomto místě vypnout airbag. I cestující ve druhé řadě sedadel si mohou nastavit větrání podle vlastních potřeb. A nakonec informace, která je pro rodiny asi nejdůležitější. Objem zavazadlového prostoru u vozu Renault Grand Scénic je 2063 dm3.

renault-grand-scnic-energy-dci-110-expression-full-28042012173436-2

Bezpečnost vozu

I bezpečnost vozu při jízdě e pro rodinu velmi důležitá. Renault Grand Scénic má zákazníkům co nabídnout i v této oblasti. Pro bezpečnější jízdu je vybaven ABS systémem proti zablokování kol, ESP® elektronickým stabilizačním systémem s kontrolou nedotáčivosti CVS a protiskluzovým systémem ASR. A když už dojde k nárazu, Grand Scénic přispívá k maximální ochraně zdraví cestujících v jakékoliv části vozidla. Celý vůz je vybaven uceleným systémem airbagů a nechybí ani snímače bočního nárazu. Technologie Fix4sure chrání cestující při čelním nárazu proti vyklouznutí z pásů. Díky unikátním nastavitelným krčním opěrkám lze také předcházet poranění v oblasti krku.

RENAULTGrandScenic-539_1

Technologie, ulehčující jízdu

Renault Grand Scénic je výrobcem považován za spolehlivého parťáka na delší cesty. A díky některým technologiím dokonce výrazným způsobem usnadňuje jízdu, aby pro řidiče byla nejen bezpečnější, ale i méně namáhavá. Například asistent rozjezdu do kopce pomáhá v rozjezdu a brání couvání. S tempomatem a omezovačem rychlosti si nastavíte přesně takovou rychlost, jakou budete potřebovat. Grand Scénic má oči i v zadu, tedy spíše parkovací kameru, která neustále monitoruje prostor za vozidlem a při parkování vám dá velkou nápovědu. Na obrazovce auta vám sám vůz navrhne nejlepší možný způsob provedení parkovacího manévru. Součástí výbavy je také palubní navigační systém, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou TomTom®. I odborníci se shodují na tom, že výrobcům se podařilo také u tak velkého auta dosáhnout velmi elegantního a dynamického vzhledu, což není jednoduché.

 

Navštivte dealera Renault a zeptejte se na detaily

Technických informací a informací ohledně výbavy automobilu by se dalo samozřejmě jmenovat mnohem více. Jestliže o ně máte zájem, doporučujeme navštívit autorizovaného dealera Renault ve vašem okolí. Dealer vám poskytne opravdu detailní informace o vozu. Navíc v případě koupě nabízí kompletní servis vozu a náhradní díly na Grand Scénic v nejvyšší kvalitě. Můžete si také objednat testovací jízdu a vyzkoušet si komfort a jízdní vlastnosti vozu na vlastní kůži.