Nevejdou se vám věci na dovolenou do auta? Využijte střechu!

Ne každá rodina v dnešní době vlastní velký rodinný vůz s velkým úložným prostorem. Po většinu roku stačí i menší automobily, bohužel problém bývá v čase dovolených, ať už se jedná o letní nebo zimní. Pokud není váš kufr na autě dostatečně velký, aby všechna zavazadla cestujících pobral, máte na výběr 2 možnosti. První variantou je, že zavazadla dáte v automobilu kamkoliv bude místo. Další varianta je, že nebudete využívat jen interiér vozu, ale třeba i jeho exteriér. Například střechu.

 

Jediné co potřebujete, jsou střešní nosiče

Samozřejmě se kufry a další vybavení na dovolenou nedají převážet na střeše jen tak. Ze všeho nejdříve potřebujete na střechu nainstalovat střešní nosiče. V dnešní době se dají nosiče sehnat téměř na všechny druhy obdobních a dokonce i užitkových vozidel. Jejich pořízení je sice investicí několika set korun (konečná cena záleží na druhu nosiče), ale o to větší budete mít v samotném automobilu komfort. V létě pak už stačí na střešní nosiče třeba nainstalovat držáky kol a vyrazit na dovolenou. V zimě se na střeše dají převážet lyže, které by jinak zabíraly v autě místo. A celoročně můžete na střeše převážet všechny věci. Pokud nechcete, aby věci zmokly nebo navlhly, doporučujeme ještě pořízení střešního boxu na nosiče.

 

Jak vybírat nosič? Podle modelu automobilu

Jak již bylo řečeno, druhů střešních nosičů v současnosti existuje opravdu velké množství. Bohužel se liší pode druhů automobilů. Výrobci automobilů ještě nevyužívají jeden typizovaný způsob uchycení nosiče a totožnou velikost. Každý automobil tak vyžaduje specifický druh nosiče. Abyste předešli problémům se špatným výběrem a následným komplikacím s vrácením a výměnou zboží, doporučujeme nákup nosičů u prodejců, kteří mají sortiment přesně rozdělen do kategorií podle druhů automobilů. Jako třeba na www.tazne.cz. V nabídce tohoto obchodu stačí zvolit značku a model vašeho vozu a budou vám zobrazeny jen nosiče, které je na vašem voze možné využít.