Smrticovi_obalka_PP

Harald Tonollo: Příběhy rodiny Smrtičovy

Vy neznáte Smrtičovy? Tak je nejvyšší čas to napravit. Tahle rodina je opravdu zvláštní, rodiče a chlapci – dvojčata nejenže vypadají (mírně řečeno) excentricky, jejich jídelníček se skládá z různých strašidelných fujtajblů, ale žijí velmi, velmi dlouho, běžný věkový průměr této rodiny je 800 let.

 

 

Jedinou „bílou“ ovcí rodiny je hlavní hrdinka, dívenka Polly, která jako jediná z rodiny stárne jako obyčejný člověk, nosí barevné oblečení a místo delikátního masařkového salátu (starý rodinný recept prosím!!) si dá raději něco tak strašně odporně obyčejného jako je čokoládová zmrzlina.Ale i když je Polly „divná“, rodiče ji milují tak, jako své dvě další, „normální“ děti. Přece nemůže za to, že je hříčkou přírody, no ne?

Rodinu potkávají běžné věci, například zdědí po strýci peníze, dům (mohl by klidně sloužit jako kulisa k některému z filmů Tima Burtona) a k domu služebnictvo. I když samozřejmě personál také vykazuje jisté odlišnosti od běžného průměru….Nesmíme zapomenout ani na posledního, neméně zajímavého obyvatele domu – Hanibala.Hanibal je pes, přesněji řečeno maličký jorkšírek, jenže ani pes žijící v takto pitoreskním prostředí není jen standardním domácím mazlíčkem.

 

Smrticovi_obalka_PP

 

Tuto útlou knížku jsme s dětmi četli nahlas a přečetli jsme ji v rekordně krátkém čase, je plná vtipných hlášek, děj má spád, hrdinka řeší problémy, které jsou dětem blízké, a s nimiž se ve svém okolí běžně setkávají. Tak například školní šikana, nebo sourozenecké škádlení + mnoho dalších událostí, nabývá ovšem díky prostředí, v němž tyto situace vznikají, poněkud kuriózních dimenzí.

Nadšení vděčných posluchačů vzbudilo vybavení domu – vždyť kdo by nechtěl mít doma bazén a Smrtičovi mají v domě dokonce dva! Také stará, pavučinami opředená skříň ve sklepě může skrývat ledasjaké vzácné poklady, ale v tomto případě rozhodně nečekejte otlučené malované hrnečky, stářím zvetšelé klobouky, či podobné banality, čeká zde na vás mimo jiné i král…

Nevěříte? Začtěte se spolu s dětmi a uvidíte sami!

www.bux.cz