Helmy na kolo jsou pro pocit bezpečí zkrátka klíčové

Projížďka v horském terénu, kde nás nic netlačí a kde načerpáme další síly do pracovního procesu. Ideální víkend v sedle kola, díky němuž budeme relaxovat i s přáteli nebo rodinou. Nic neřešit, jen se bavit a užívat si, přesně to je nejlepší varianta pro aktivní dovolenou. Ovšem pozor, jen v Evropě se každoročně přihodí stovky tisíc úrazů pouze proto, že cyklisté zapomínají na odpovídající vybavení, především pak ochrannou přilbu, se kterou se minimalizuje riziko vážného zranění.

 

Pečlivý výběr se vyplatí, změřte si obvod hlavy

Co všechno je třeba vědět, než si koupíme cyklistickou přilbu? Přestože není pro starší osmnácti let ze zákona povinná, její nošení se v každém případě vyplatí. Model helmy na kolo, po němž sáhneme v obchodech, by měl v první řadě dobře sedět na hlavě. Příliš těsná nebo volná helma znamená problém, proto bude lepší, když si vyzkoušíme další modely – cílem je dosáhnout plné spokojenosti nejen v ohledu komfortu. Pokud by totiž helma dobře neseděla, šlo by i o jisté bezpečnostní riziko, které se rozhodně nevyplácí podceňovat.

              

 

Moderní helmy nabídnou zajímavé možnosti

Spoustu novinek? Ano, s helmou 21. století můžete telefonovat, ale také dopřát si oblíbenou hudbu, aniž byste přestali být v kontaktu s okolím. LED světelná signalizace přijde vhod v době podvečera nebo tehdy, když bude v okolí téměř neprostupná mlha. Moderní materiál je současně pevný a lehký, takže investice do něj se jistě vyplatí. Cílem je přeci perfektní ochrana hlavy a také komfort třeba i při celodenních výletech. Pokud výrobek splňuje příslušné certifikáty, je o bezpečnost postaráno a funkce, které jsme si na přelomu tisíciletí ještě ani nedokázali představit, jistě potěší. Porozhlédněte se na cel-tec.cz a jistě vás některé z modelů hned zaujmou!