HEREČKA IVANA JIREŠOVÁ POMÁHÁ, PŘIDEJTE SE K NÍ

Ztráta vlasů je pro ženu trpící onemocněním náročná změna. Díky Nadačnímu fondu Daruj vlasy se už mnoho žen a slečen raduje z paruky z pravých vlasů. V počátcích projektu mohli lidé pomoci především darováním vlasů, od 26. dubna se ale může zapojit každý bez rozdílu. Stačí, když si v hypermarketech Globus zakoupíte produkt Pantene a automaticky přispějete 10 Kč na výrobu paruk.  

Nadační fond Daruj vlasy funguje déle než rok. Cílem projektu je vyrábět paruky na míru z pravých vlasů pro onkologické pacientky, pro které je paruka velkou psychickou pomocí. Jak dodává klinická psycholožka a psychoterapeutka Veronika Roudná: „Vlasy jsou u žen odjakživa považované za jeden ze symbolů ženskosti. Jsou naší součástí, spoluvytvářejí identitu a to, jak se prezentujeme navenek, ovlivňují naši sebedůvěru. I z tohoto důvodu bývá pro pacientky ztráta vlasů po dobu léčby onkologického onemocnění další (vysoce) zatěžující změnou, která je navíc viditelná, nedobrovolná a často radikální.“ Kampaň podpořila i herečka Ivana Jirešová: „Vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Nyní všichni můžeme dopřát krásné vlasy i ženám, které o ně přišly.“

Na výrobu jedné paruky se spotřebuje zhruba 200 až 400 gramů lidských vlasů, což odpovídá přibližně třem až čtyřem dárcům. Proces výroby trvá až dva týdny. Jedná se o časově velmi náročný proces, kdy vlásenkářka do tylového podkladu poutkuje vlas po vlasu.

Proces výroby paruky nevyžaduje jen hodně času, ale i finanční podporu. Od 26. dubna do 30. června se může zapojit každý jednoduše během běžného nákupu – zakoupením jednoho produktu Pantene v hypermarketech Globus přispějete na výrobu paruk 10 Kč. Díky Pantene můžete mít nejen krásné vlasy, ale zároveň přispět na výrobu paruk z pravých vlasů pro onkologické pacientky a navrátit jim zpět ztracenou sílu a sebevědomí, které jim nemoc vzala.