Odpočinek, harmonie, orgasmus – tantra je čím dál populárnější formou relaxace

Hektický způsob života si na každém člověku vybírá svou daň. Náročná a stresující práce, životní problémy či péče o děti a domácnost – to vše přispívá ke stresu, nedostatku času na relaxaci a koníčky, únavě a velmi často také k úpadku milostného života. Na sex totiž není ani čas ani energie. I proto se mnoho lidí obrací na tantru. Co to vlastně je?

 

Starověké učení

Tantra zahrnuje mnohem více než uvolnění sexuální energie. Je to téměř pět tisíc let stará celoživotní filozofie, která vede člověka k setkání se svou pravou podstatou a ke spojení s vesmírem. Tantra nerozděluje dobro a zlo a neodlišuje hmotu s duchovnem. Zásadou zůstává, že člověk má v sobě obojí a musí dosáhnout dokonalé harmonie, aby nalezl skutečné štěstí a vnitřní klid. Tantra také uznává, že obě pohlaví jsou rovnoprávná a každé v sobě nese neuvěřitelnou sílu. Důležitou součástí učení je pozitivní přístup k životu, který je oproštěn od zbytečného stresu a přemýšlení nad věcmi, které nemůžete změnit. V podstatě je cílem být v souladu se svým tělem.

Dokonale ovládnout tantru trvá mnoho let. Většina lidí však využívá pouze tu část učení, která pracuje s lidskou sexualitou.

 

Milujte se jinak

Jedním ze základních problémů, které tantra napravuje, je přístup k sexualitě. Mnoho lidí bere sex jen jako nutnou cestu k vyvrcholení a zcela opomíjí, že cesta k němu, je mnohem důležitější než samotný orgasmus. Tomu napomáhá i pornografický trh, který se zaměřuje zejména na orgasmus a klade důraz na fyzickou zdatnost. Tantra naopak vede k milování, kde pár vzájemně vnímá každou společnou sekundu, zaměřuje se na energii, která mezi nimi pulzuje a vnímá vzájemné vibrace a lásku, která je mezi nimi. Základem je dlouhá předehra, ve které se můžete dotýkat, hladit či jinak stimulovat. Oblíbené jsou erotické masáže, např. nuru masáž či přímo tantrická masáž, které rozproudí sexuální energii a přinesou mnoho slastných okamžiků. Samotný sex a orgasmus potom budou jen třešničkou na dortu.