Hloubkové čištění koberců strojovou metodou v Brně

Od roku 1999 působí společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. na celém území České republiky. Za tuto dobu se rozrostla i do sousedních zemí jako je Rakousko, Německo a Slovenská republika, kde působí pro svoji zahraniční klientelu. Tato firma se se svými pracovníky snaží neustále inovovat metody, které při nabízených službách používá a stejně tak i pomůcky, se kterými zaměstnanci pracují. Zajišťuje mnoho úklidových služeb a mezi nimi je i kvalitní čištění koberců strojovou metodou.

Strojová metoda obnáší více procesů, než jakákoliv jiná, proto je nejspolehlivější, ale také o něco dražší. Firma vyzkoušela i všechny ostatní levnější metody čištění koberců, ale metoda čištění koberců strojovou metodou je opravdu nejspolehlivější. Ví, že zákazníkovi nabízí opravdovou kvalitu. To bohužel u ostatních metod zaručit nelze. Extrakční metoda je stále velmi opěvována, ale na silně znečištěné koberce se rozhodně nehodí.

Strojová metoda totiž obsahuje mechanický proces kartáčování a jen tak může koberce opravdu důkladně a hloubkově vyčistit. K tomu je potřeba speciální dezinfekční chemie, kotoučový stroj a vysoce výkonný vysavač.

Chemie se aplikuje na koberec a nechá se několik minut působit. Poté je rozkartáčována kotoučovým strojem, který z ní vytvoří hustou pěnu. Tato chemie koberec navíc i provoní. Kotoučový stroj odstraní i zaschlé nečistoty. Má 12 cm dlouhé měkké štětinky, které ani při důkladnějším kartáčování rozhodně nepoškodí koberec. Následně je veškerá pěna i s přebytečnou vlhkostí odsáta speciálním vysavačem. Koberec tak velmi rychle doschne. Přesto je ale nutné jej nechat ještě asi 2-3 hodiny doschnout. Koberec není vhodné hned po čištění zatěžovat, jelikož by se do něj zanášely nečistoty, které by vlhkost snadno pohlcovala.

02 Koberec_hala_hotel

Firma A SERVIS pracuje flexibilně a vždy se snaží zákazníkovi maximálně vyjít vstříc. Její pracovníci také doporučují provádět čištění koberců častěji. Záleží na frekventovanosti a zátěži, která je na koberec vyvíjena. Není dobré čištění oddalovat, mohlo by to mít za následek to, že důkladné vyčištění koberce již nebude možné. Pravidelnost čištění je odhadována na 1x – 2x ročně, tím se také eliminuje výskyt bakterií, protože pokud je koberec častěji dezinfikován, tak se v něm bakterie nemohou dlouhodobě zabydlovat. V domácnostech ale tak časté čištění není potřeba. V kancelářích, obchodních centrech a restauracích ale ano, protože je zde vysoká frekventovanost lidí.