Příprava oken, slunečníků a markýz na léto!

A SERVIS LIPKA, s.r.o. je firma, která díky profesionálnímu týmu zaměstnanců zajistí precizní odstranění nečistot z oken a markýz. Zákazníkům v České republice realizují službu mytí oken a čištění markýz také ve výškách.

Jejich tým je proškolen dle nařízení vlády podle § 134 odst. 2 a podle § 134 c odst. 2 zákona č. 65/1965 Sb. zák. pr. ve znění zákona č. 155/2000 Sb. o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádů z výšky nebo do volné hloubky. K akcím, které provádí ve výškách, používají nejčastěji hydraulická ramena a vysokozdvižnou plošinu, protože mají snadnější přístup k proskleným plochám.

Pokud ovšem přístup od budovy nedovolí použití této techniky, použijí techniku slaňování za pomoci horolezecké a speleologické techniky. Při zakázkách mytí oken a výloh používají kvalitní pomůcky, zároveň také odstraňují zatvrdlé nečistoty korundovými žiletkami a omývají okolí oken a výloh.

K odstranění zatvrdlých nečistot je třeba použít korundové žiletky. Žiletky jsou 10 cm dlouhé, a tak není šance poškrábat skleněnou plochu, ovšem pokud by tuto práci prováděl nezaškolený člověk, mohl by nenávratně poškodit sklo, a to poškrábáním a podrápáním. Čištění markýz nabízí svým zákazníkům buď jako samostatně provedenou službu, nebo spolu s mytím oken a výloh a jiných prosklených ploch.

Pro kvalitu vyčištění látkových markýz, na které působí agresivní městské spady, používají techniku strojového čištění. Plastové markýzy myjí jednodušeji stejným způsobem, který používají při mytí oken a výloh. U látkových markýz vše, po vykartáčování, které provádí i 3x během jednoho čistícího cyklu, odstraní vysoce výkonným vysavačem.

Tak zbaví markýzy i přebytečné vlhkosti. Následně doporučují kvalitní impregnaci. Impregnaci provádí chemií přímo od výrobce markýz a je třeba vhodného počasí.

Čištění koberců jedno-kotoučovým strojem

Úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. má rozsáhlou síť poboček po celé České republice i na Slovensku. Není pro ně problém přijet do kteréhokoliv města či obce a důkladně vysmýčit byt, kancelář, obchod nebo provozovnu.

Koberce čistíme moderní strojovou metodou pomocí kotoučového stroje. Efektivnost této metody spočívá v nezávislé činnosti dvou pomocníků – silného kotoučového stroje s rotačním kartáčem a výkonného třímotorového vysavače. Tyto dva stroje jsou jako dva manželé, kteří přijdou na ples současně, ale každý tančí s někým jiným. Zatímco kotoučový stroj kousek po kousku důkladně kartáčuje koberec, vysavač ho následuje a vysává nečistoty a vzniklou pěnu.

02 koberce

Přestože tyto stroje pracují nezávisle na sobě, jeden bez druhého se neobejde. Dlouhé štětiny rotačního kartáče umí z koberce odstranit i zatvrdlé, zaschlé a zašlapané nečistoty, dokonale koberec provzdušní a zdezinfikuje.

Oproti často využívané metodě čištění extraktorem, kdy jeden stroj zároveň čistí a hned vlhkost vysává, je strojové čištění kotoučem daleko účinnější, protože chemie může déle působit. Navíc u extrakčního čištění úplně chybí mechanická složka čištění a vykartáčování nečistot.

To je jeden z důvodů, proč už nepoužívají čištění pomocí extraktoru, přestože je o několik málo korun levnější. Koberec nebyl důkladně vykartáčován, dezinfikován a po úplném doschnutí na něm zůstávala tmavá místa tam, kde se chemie nedostala do hloubky.

Zákazníci určitě ocení rychlost a především kvalitu provedení práce firmy A SEVIS. Na místo vždy zasílají tým několika zkušených zaměstnanců. Dbají na to, aby pracovníci byli bezúhonní, nemusíte mít tedy obavy o Váš majetek či zboží na provozovně.