Obrazek_rakteky

Hry na internetu – zábava i učení

Pokud někdo z vás nerad hraje hry, měl by urychleně začít. Herních portálů je plný internet a je jen na vás jaký si zvolíte a jakou hru si vyberete.

 

 

 

 

 

Portály nabízejí širokou škálu her, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Jsou to například super hry, online hry nebo 1001 hry a všechny tyto internetové stránky mají nesčetně kategorií, mezi kterými lze vybírat. Jde o hry vojenské, akční, dívčí, závodní apod. Dokonce existují i hry pro naše nejmenší, které jsou opravdu určeny pro malé děti. Jde o hry téměř stejného typu jako je Mario nebo nějaký jiný skákací panáček překonávající méně složité překážky.

Her je plný internet

Jak jsem se sama přesvědčila, her je opravdu plný internet, jak už jsem na začátku říkala. To jsem ale ještě netušila, že mám takovou pravdu. Po tom co jsem do vyhledávače napsala superhry zdarma se mi neobjevil jediný článek, který by bylo možno číst na téma hry. Jediné co se mi ukázalo, bylo asi jeden milion odkazů (zjednodušeně řečeno ), jen na webové stránky zaměřující se na hry a vše okolo nich. Co mě opravdu překvapilo, bylo, že lze docela bez problémů najít články o nově vydaných hrách a přečíst si nesčetně recenzí na nové nebo starší hry jak internetové online nebo domácí. Jednou z prvních odkazů jsou samozřejmě hry pro Apple, kde je možno najít veškeré informace pro milovníky Apple a jeho aplikacích.

 

 

Obrazek_rakteky

 

Hry, které nás naučí

Hry jsou sice pro zábavu, ale je možné se z nich ještě něco naučit. A že to není možné? Ale ano! Nové online hry zdarma, které jsou určeny převážně pro dívky, ale samozřejmě každý ocení, když je budou hrát i chlapci jsou něco jako kurzy vaření online. Pokud vaše dítě rádo vaří a pro vás je problém pustit ho do kuchyně kvůli jeho zkušenostem, je nejlepší mu dopřát bezpečné vaření přímo na internetu. Rozhodně můžete bez problémů dál dělat svou práci s klidem a beze strachu, že vyhoříte nebo v horším případě, že dítě přijde o pár prstíčků. Výhodou těchto her je, že jde zde velká pravděpodobnost, že se vaše dítě do budoucna naučí nějaký triky nebo postupy jídel. Nevýhodou je, že i kdyby jste chtěly jídlo nikdy neochutnáte. Hry jsou zatím jen v online podobě, ale už teď mají takovou úspěšnost, že věřím, že se dostanou i na cd. Nejen, že se váš potomek naučí postupy jak jídla připravovat, ale je možné si taky vyzkoušet jak obsluhovat nebo jak připravit stůl pro hosty.

Kybergrooming

Všude na naše děti číhá nebezpečí a je tomu tak i na internetu. Nebezpečí internetových portálů roste a nejde jen o herní portály, jako jsou hry online, ale i třeba Facebook nebo Skype. Nové slovo pro zneužívání dětí na internetu se nazývá kybegrooming. Označuje chování uživatelů na internetu, kteří mají v dětech vyvolat důvěru, která je falešná a přimět k osobní schůzce. Výsledkem těchto schůzek obvykle není nic dobrého. Může dojít až k sexuálnímu zneužívání, fyzickému násilí případně k dětské pornografii. Je to pouze druh psychické manipulace vůči dětem prostřednictvím internetu a jiných technologií. Všichni dobře víme, jak jsou děti důvěřivé a snadno zmanipulovatelné, proto je dobré dát si velký pozor na to s kým se vaše dítě stýká nebo si na internetu dopisuje. Nejde jen o menší děti, ale i děti v pubertě nebo dospívání.