I v létě může být v podkroví příjemně

Zima je skoro za námi a z minulých let víme, že jaro bude krátké a brzy budeme opět čelit letním teplotám. Na ty se připravují i majitelé rodinných domů, kde zvlášť v podkrovních prostorách bývá situace nejhorší. Proč se ale spokojit s tím, že se pod střechou v létě skoro nedá bydlet, když existuje řešení?

Podkrovní pokoje bývají často problémové, v létě je v nich nedýchatelno a v zimě naopak často nejdou vytopit. Majitelé domů si uvědomují potřebnost izolace, na tu nejdůležitější plochu v domě ale často zapomenou. Stropy jsou největší plochou a také místem, kde uniká v zimě teplo a naopak v létě se do domu dostává. Efektivní řešení pro léto i zimu je foukaná minerální izolace Magmarelax, ideální řešení pro šikmé i rovné střechy. Hlavní výhodou je opravdu rychlá realizace, na kterou stačí jen pár hodin a izolace začne poté okamžitě fungovat.

Než dojde na samotnou realizaci, společnost IP Polná nabídne nezávaznou konzultaci, provede prvotní zaměření, obhlídku domu a samozřejmě i návrh řešení a kalkulaci. Pak už nic nebrání samotné realizaci, která nezabere ani den a nevyžaduje žádné velké přípravy nebo omezení. Není potřeba stavět lešení, ničit si zahradu skladováním izolačních materiálů nebo se obávat omezení životních podmínek ve svém domě. Foukaná minerální izolace je hotová za jedno dopoledne a provádí ji jeden zkušený dělník.

K celé aplikaci izolace je potřeba jen nákladní auto parkující před domem, několik hadic, které materiál dopraví do horních pater a dělník, který aplikuje izolaci. Foukaná minerální izolace se dostane se do každé mezery i praskliny a nemohou se tak tvořit tepelné mosty. Po aplikaci máte doma dokonale izolovaný strop, který v zimě zamezí únikům až 30 % tepla. V létě naopak izolace ochrání především podkrovní místnosti před přehřátím a neobyvatelnosti, díky čemuž tak můžete užívat podkroví pro bydlení a odpočinek, aniž byste se museli zajímat, zda venku řádí bouřka nebo panují tropická vedra. Návratnost tohoto typu izolace se odhaduje na 4 až 5 let, což je v porovnání s výměnou oken nebo zateplováním fasády dost podstatný rozdíl.