Infrasauna a její výhody

Saunování bylo velmi oblíbenou záležitostí v dávných dobách a nikterak tomu není dnes jinak. Je mnoho druhů saun, my se však v tomto článku zaměříme na tu jednu – infrasaunu. Co je principem a jaké jsou přínosy používáním infrasauny?

 

Princip infrasauny

Podstatou je infračervené záření, jehož princip spočívá v prohřívání tkání do hloubky 4 – 7 centimetrů. Tímto prohříváním dochází k neobvyklému pocení, které je vyvoláno nízkými teplotami. Saunování v infrasauně může využít kdokoliv, protože tuto proceduru je možné absolvovat už při nižších teplotách kolem 40 stupňů Celsia.

 

Pomáhá při shazování přebytečných kil

„Saunová terapie“ je někdy nazývána jako pasivní kardio cvičení, protože zvyšuje tepovou frekvenci způsobem, který je podobný cvičení. Třicet minut strávených v infrasauně spálí asi 300 kalorií. Můžete si vybrat, zda si posedíte v sauně nebo si půjdete na půl hodinky zaběhat, abyste těch 300 kalorií spálili.

 

Detoxikuje

Infrasauny jsou skvělým pomocníkem při odbourávání nežádoucích látek z těla. Její světlo se dokáže do těla dostat až 7 centimetrů hluboko, čímž dochází ke zvýšení prokrvení a rychlejšímu metabolismu. Tím vším tyto sauny odbourávají toxické látky, jako je například arzén, olovo či rtuť. Během jedné návštěvy této sauny můžete vypotit až půl litru potu, dokážete si představit, kolik toxinů je vyplaveno?

 

Omlazuje

Dálkové infračervené vlnové délky zvyšují produkci kolagenu (který činí pokožku vláčnou) a elastinu (což ho činí elastickým) a také zlepšuje dodávání živin do kůže prostřednictvím zvýšeného průtoku krve. Díky těmto reakcím je pokožka neustále svěží a pružná.

 

Zlepšuje kardiovaskulární systém

Využíváním infrasauny dochází ke snížení krevního tlaku, cévy se rozšiřují a krev tak lépe cirkuluje. Taky dochází k napomáhání tvorby bílých krvinek, které bojují s různými viry a bakteriemi.

 

Další léčebné účinky infrasauny

* posiluje imunitu

* léčí ekzém a lupenku

* léčí kvasinkovou infekci

* bojuje s celulitidou

* napomáhá léčit stav artritidy

Doporučit můžeme například infrasauny značky HealthLand, který je držitelem veškerých certifikátů kvality a bezpečnosti. A pokud si na zahradu pořídíte i zahradní krb, máte zaručeno, že vaši známí budou jezdit na rekreaci na vaši zahradu namísto wellness hotelů.