Ikonické sluneční brýle – tyhle musíte mít!

Sluneční brýle by měly tvořit nedílnou součást našeho vzhledu, a to bez ohledu na roční období. Nesmíme totiž zapomínat na jejich hlavní funkci, tedy na ochranu zraku. A protože ani v zimě sluneční paprsky neztrácí nic ze své intenzity a nebezpečnosti, mějte je vždycky neustále po ruce. Jaké si vyberete, záleží čistě na vašem vkusu. My vám však přinášíme trochu inspirace – ikonické brýle ze známých filmů. Které to jsou?

 

Ve stylu Audrey Hepburn

Doslova legendárními se staly dámské sluneční brýle, které nosila Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Jde o klasiku, která nikdy nezestárne – nadčasový elegantní kousek s výraznými velkými obroučkami perfektně doladí váš vzhled. Díky svému kočičímu tvaru působí neuvěřitelně sexy, noblesně a originálně i po letech, což ostatně potvrzuje skutečnost, že stejný model brýlí typu Wayfarer zůstává nesmírně populární i dnes.

 

Po vzoru Toma Cruise

Toma Cruise si ve snímku Top Gun ani neumíme představit bez ikonických „leteckých“ brýlí, které dnešní generace často označuje jako „pilotky“. Mají tmavá, větší a lehce vypouklá skla, která chrání oko před pronikajícími paprsky ze všech stran a úhlů, velmi tenké kovové rámy a tzv. most, který obě sklíčka odděluje. Velké popularitě se těšily u pilotů a v armádě, opravdovou slávu jim ale zajistil až filmový hit Top Gun. Dopustit na sluneční brýle Ray-Ban nedají ani známé osobnosti, jako Jim Morrison, Johnny Depp nebo Freddie Mercury.

 

Jako Thelma a Louise

Jen málokterá dvojice žen vypadala při páchání zločinu tak sexy a přitažlivě jako Thelma a Louise. Kromě charismatu a krásy obou představitelek na tom jistě měly svůj nezanedbatelný podíl také sluneční brýle kočičího tvaru s protáhlými rámečky, které tvořily nedílnou součást image herečky Susan Sarandon. Díky nim působila neuvěřitelně hravě, ale zároveň žensky. Mimochodem, věděli jste, že už dříve je „okusila“ i Marylin Monroe ve filmu Jak ulovit milionáře? Tehdy však ještě takového věhlasu nedosáhly. Tak co, už víte, po kterých ikonických kouscích sáhnete vy?